Devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkarak "Milli Mücadele"yi başlattığı 19 Mayıs 1919 tarihi, ezelden beridir hür yaşayan aziz milletimizin esareti asla kabul etmeyeceğini, tüm dünyaya ilan ettiği gündür.

Türkiye Cumhuriyeti devletimizin temellerinin atıldığı bu tarih, sadece vatanımızda değil, işgal ve tehdit altındaki tüm coğrafyalarda umut ışığı olmuş, emperyalist güçlerin ve onların kirli maşalarının milletin iradesi karşısında daima hezimete uğrayacağını ispat etmiştir.

Tarihimizin dönüm noktalarından olan bu önemli günün Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü anmak için bir vesile olması ve gençlerimiz için "bayram günü" kabul edilmesi de bu noktadan büyük bir manayı ifade etmektedir.

Ajans Erzincan Medya Merkezi olarak devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, gençliğini ve ömrünü bu vatanın kurtuluş ve bekasına adayan tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor; aziz milletimizin her bir ferdinin "19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı"nı tebrik ediyoruz.

Editör: Semih PEKER