Ağrı Valiliği himayelerinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İbrahim Çeçen Vakfı iş birliğiyle düzenlenen "Eğitimde İyi Örnekler Projesi"nde dereceye giren öğretmenler, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde çeşitli hediyelerle ödüllendirilecek.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen proje değerlendirme toplantısına, Vali Mustafa Koç’un eşi öğretmen Neslihan Gül Koç, İbrahim Çeçen Üniversitesi akademisyenleri, şube müdürleri ve öğretmenler katıldı. Toplantıda, bu yıl 3. kez düzenlenen projeye 35 başvuru yapıldığı ve bunların seçkin bir jüri tarafından detaylı bir şekilde incelendiği belirtildi. Öğretmenlerin projelerini sunum şeklinde tanıttığı toplantıda, jüri üyeleri projeleri tek tek değerlendirerek puan verdi.

Değerlendirme sonucunda dereceye giren projelerin sahiplerine, 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında çeşitli hediyeler verileceği açıklandı. Toplantının sonunda, Vali Mustafa Koç’un eşi öğretmen Neslihan Gül Koç, jüri üyelerine teşekkür sertifikası takdim etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, projenin önemine vurgu yaparak, “Eğitimde iyi örnekler projesi, öğretmenlerimizin mesleki gelişimine, öğrencilerimizin başarılarına ve eğitim kalitesinin artmasına katkı sağlayan bir çalışmadır. Bu projeye katılan ve emek veren tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Projeleri dereceye giren öğretmenlerimizi de kutluyorum" dedi.

Kaynak: iha