CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül’ün 12 Darbesinin Yıldönümü nedeniyle CHP Erzincan İl Başkanlığında düzenlediği Basın Toplantısı sonunda Ajans Erzincan’dan Milletvekili Sarıgül’e üç soru yöneltildi.

Ajans Erzincan Haber Müdürü Semih Peker Milletvekili Sarıgül’e “2024 Yılında yapılacak olan yerel seçimlerde CHP olarak Erzincan’da nasıl bir yol izleyeceksiniz?, Seçim öncesi vaatleriniz arasında yer alan Yatırımcıları Erzincan’a yönlendirmek ve yatırım yapmalarını sağlamak için bir çalışmanız var mı? ve Anagold 24 Erzincanspora Loca almak dışında bir desteğiniz olacak mı?” sorularını yöneltti.

Milletvekili Sarıgül ise sorulara şöyle cevap verdi;

“1- 2024 yılında yapılacak olan Yerel Seçimler öncesi Erzincan’da ciddi çalışmalar yapacağız, eski bir Belediye Başkanı olarak Belediyeciliği çok iyi bilirim. Birçok ilde CHP Belediye Başkanları nasıl önemli çalışmalara imza atıyorsa, bunu Erzincan’da da yaparız. ‘Yerel Yönetimlerde Şişli Modeli’ isimli bir kitap basımı hazırlığım var, bu tamamlandığında yerel  yöneticilerimize kitaplarımı dağıtacağım. Yerel seçim hazırlıklarımız devam etmektedir.

2-Yatırımcıları Erzincan’a getirmek ve yatırım yapmalarını sağlamak amacıyla ciddi çalışmalar yapıyorum, işadamlarıyla görüşmeler yapıyorum. Bir şehre yatırımcı gelmesi için o şehrin ışıklarının yanması lazım, ben 90 günde bunu başardım, yurt içi ve yurt dışında ciddi bağlantılarımız var, yurt dışı gezilerimiz olacak.

3-Erzincanspor konusunda ise gönlümüz her zaman Erzincansporun başarılı olması yönündedir. Erzincansporu süper ligde görmek istiyoruz. Süper Ligde 8 İstanbul takımının olması çok yanlış. Anadolu takımlarını Süper Lig’de görmek istiyoruz. Altyapılara önem vermemiz lazım. Şehrin çocukları o takımlarda oynamalı.” Dedi.

Öte yandan Pop Müzik Sanatçısı Tarkan’ı Erzincan’a getirmek için girişimde bulunduğunu ifade eden Milletvekili Sarıgül; “Tarkan’ı Erzincan’a getirmek için girişimlerim devam ediyor, en son İzmir konserinde siyasi içerik olduğundan kendisi rahatsız olmuş. Erzincan’da bunun olmayacağını siyasetin karışmayacağını söyledik, Erzincan’da kendisini en iyi şekilde ağırlarız, tüm siyasi partiler birlikte hareket ederiz. Tarkan’ın Erzincan’da konser vermesi için görüşmelerimiz devam ediyor” diye konuştu.

Editör: Semih PEKER