31 Mart 2024 Mahalli İdareler seçimlerinde Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı olan Yüksel Çakır seçimin kazananının kendileri olduğunu ifade etti. Çakır Geçersiz oylara dikkat çekerek, bu oyların dağılımıyla seçimi ilk sırada tamamladığını belirtti. Çakır yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “31 Mart 2024 mahalli idareler seçimlerine 39 günlük bir çalışmayla genciyle, yaşlısıyla, kadını, erkeğiyle hep birlikte ilkeli, dürüst ve kaliteli bir seçim kampanyasıyla damgamızı vurduk.

Bu uğurda ortaya koyduğumuz inanç, irade, gayret ve çabayla gelecek nesillere miras olacak özgün bir hareket başlattığımız için kazanan Erzincan siyaseti ve Erzincan Demokrasisi, sonuç ta kazanan millet iradesi, kazanan sizler, kazanan bizler, kazanan hep söylediğimiz gibi Erzincan’ımız oldu.

Artık gelinen noktadan geri dönmeden Erzincan' ı daha da ileriye taşımak için durmadan, yorulmadan, bıkmadan, usanmadan yola devam edecek, toplumsal mutabakatı daha da geliştirerek, geçmişten bugüne görev yapan tüm yöneticilerimizle birlikte sonunda Erzincan’ımızı mutlaka hedefine ulaştıracağız.

Elde edilen sonuçlara bakıldığında seçimi alınan oy dağılımı ve tüm partilerin oy tasnifinin yapılmasına karşılık ilk sırada tamamlayarak olağanüstü bir başarı elde edilmiştir.

Geçersiz sayılan 4127 oy dağıtıldığında alınan oy, yaklaşık 26.000 Yüksel Çakır'ın, İttifakın aldığı 30.217 oyun yaklaşık 18.000' i MHP' nin, yaklaşık 12.000 oy AK Parti' nin 15.745 oy ise CHP' nin hanesine yazılmıştır.

Bu sonuçlara göre sandıktan birinci olarak çıkan aday bağımsız aday olmuştur.

Seçmenin vermiş olduğu mesajı herkesin düşünmesi artık kaçınılmaz bir gerçeğe dönüşmüş, mesaj bizler tarafından da olması gereken şekliyle gündemimize alınmıştır. İlçeler ve beldeler de yoğun bir şekilde görev değişiklikleri yaşanmış olup buradan da bir çok ders çıkarılmıştır. Erzincan’ımızı geleceğe taşıyabilmek ve daha yaşanabilir bir şehir inşa edebilmek için bundan sonra daha çok insana ulaşacak, daha çok insanın gönül kapılarını aralamaya çalışacağız.

31 Mart 2024 mahalli idareler seçimlerinde görev üstlenen tüm belediye başkanlarımıza, meclis üyelerimize, il genel meclis üyelerimize ve tüm mahalle, köy muhtarlarımıza başarılar diliyor, Erzincan’ımızı oluşturan çocuk, genç, yaşlı, kadın erkek demeden işçisinden memuruna, esnafından tüccarına, stk ve meslek kuruluşlarının üyeleriyle tüm hemşerilerimize, kent sakinlerine içtenlikle selam ve saygılarımı sunarım.”