Erzincan’da yayın yapan Can Tv, Erzincan Net Gazetesi ve www.erzincannet.com sitesinin hizmet binasına saldırıda bulunuldu. Akşam saatlerinde kurumun idare binasına gelen C.K isimli alkollü şahıs, kurumdaki 2 bilgisayar ve 1 lap top’a zarar vererek tehditler savurdu. Kendisiyle ilgili yapılan bir haberi neden göstererek elindeki bastonla cihazlara vurarak zarar veren ve hakaretler eden C.K, polise yapılan ihbarla birlikte gözaltına alındı.

İl Emniyet Müdürlüğünün 3.06.2024 tarihinde sosyal medya hesabından yayınlanan;

Kasten öldürme suçundan 19 yıl 8 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan C.K. isimli şahıs İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Aranan Şahıslar Büro Amirliği Ekiplerince Erzincan Şehirlerarası Otobüs Terminalinde kaçmak üzereyken yakalanarak cezaevine teslim edilmiştir. Erzincan halkımızın huzurunu kaçıranlara, kadınlara şiddet uygulayanlara, masum insanların canına kast edenlere ve suç odaklarına asla taviz vermeyeceğiz. Bu kişileri yakalayıp adalete teslim etmekte kararlıyız.” Haberinin bir çok basın kuruluşunda yayımlanmasının ardından, habere konu olan C.K’nın serbest kalarak Suhabi Okumuş’un sahibi olduğu medya grubunun yönetim binasını basarak hakaretler savurması ve cihazlara zarar vermesi tepkilere neden oldu.  Emniyet Müdürlüğü'nün resmi internet sitesinde yayınlanan haberin tüm basın kuruluşlarında yayınladığını söyleyen Yönetim Kurulu Başkanı Suhabi Okumuş kendilerine yapılan saldırıya anlam veremediklerini ifade ederek; "Şahıs kuruma geldiğinde ben de oradaydım ve konunun bizimle ilgisi olmadığını Emniyet Müdürlüğü sitesinden alınan bir haber olduğunu söyledim, Olay fazla büyümesin diye dışarı çıkarak polise haber verdim, bu sırada şahıs cihazlarımızı kırdı ve hakaretler etti, kendisinden şikayetçi olduk" dedi.

Ajans Erzincan Medya Merkezi olarak “Can Tv, Erzincan Net Gazetesi ve www.erzincannet.com” basın kuruluşuna yapılan saldırıyı kınıyor ve geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Editör: Semih PEKER