Anagold 24 Erzincanspor Kulüp Başkanı Ömer Akyürek ve Teknikdirektör Bülent Akan Erzincansporda yaşanan gelişmeler hakkında bilgi vererek takımın son durumunu değerlendirdiler. Akyürek ve Akan “Başka Erzincanspor Yok” diyerek taraftar desteği beklediklerini ifade ettiler.

Ajans Erzincan’a konuşan Anagold 24 Erzincanspor Kulüp Başkanı Ömer Akyürek geride kalan haftalarda oynanan futboldan memnun olduklarını söyleyerek; ”Şanssızlıklar yakamızı bırakmıyor, galip gelebileceğimiz maçlardan istediğimiz sonucu alamadık, sahada mücadele eden, kazanma arzusu olan bir takım var. Geride kalan 7 haftada daha farklı sonuçlar olabilirdi ama yine de oynanan futbol bizi sevindiriyor, Teknik Heyete ve Futbolculara güveniyorum. Taraftarlarımız bizi desteklemeye devam etsin. Özellikle Üniversite öğrencileri ve tüm öğrenciler için bilet fiyatlarını 1 TL yapacağız. Tüm taraftarlarımız aileleriyle birlikte maça gelsin, görsel bir şölen olsun. Küfürden ve hakaretten uzak görsel bir şölen oluşturalım.” diye konuştu.

Teknikdirektör Bülent Akan ise Teknik ekip olarak Erzincansporun başarısı için çalıştıklarını ifade ederek; “Lige iyi başladık fakat son haftalarda istediğimiz sonuçları alamadık, güç dengesi eşit olan takımlarla oynadık, futbolcularımızın oynadığı futboldan memnunum. Takımıma güveniyorum, önümüzde 29 maç daha var, şehrin desteğini de arkamıza alarak ilerleyen haftalarda daha iyi olacağız, talihsiz şekilde kaybettiğimizi puanlar var, sıralamadaki yerimiz daha iyi olabilirdi. Fakat bunu telafi edecek güçteyiz, Yönetim, Teknik Heyet ve futbolcular olarak çok iyi bir hava yakaladık. Düzce maçına iddialı gideceğiz, Ziyanın sakatlığı sona erdi ve bu gün itibarı ile takımla idmanlara başladı. Henüz ligin başındayız, önümüzdeki süreçte taraftarımızın da desteğiyle üst sıralara çıkmayı hedefliyoruz. Taraftarımız da bize inansın ve güvensin, onlara ihtiyacımız var, deplasmanlara gittiğimizde dolu tribünler görüyoruz, bizim taraftarımız da takımımızı ateşlesin, Ben de bir Erzincanlı olarak taraftarımızın mutlu olmasını istiyorum, bunun için de elimizden geleni yapıyoruz. Bu takım hepimizin, hepimiz gelip geçiciyiz, kalıcı olan Erzincanspordur. 12. Adam olan taraftarımıza Can Erzincanımıza çok iş düşüyor, taraftarımız bizi koşulsuz olarak desteklesin. Mücadeleye devam, asla pes etmeyeceğiz. Başka Erzincanspor yok ” dedi.