Ak Parti Erzincan Belediye Aday Adayı Yüksel Çakır, Ajans Erzincan Medya Merkezi’ni ziyaret etti. Genel Müdür Zeki Demirbaş ve Haber Müdürü Semih Peker’le görüşen Çakır, Ak Parti Erzincan Belediye Başkan Aday Adaylığı sürecini değerlendirdi.

Erzincan’dan 4 Aday adayı olarak seçime hazırlandıklarını ve son olarak hafta sonunda parti organlarının katılımıyla temayül yoklaması yapıldığını ve son kararı Genel Merkezin vereceğini söyleyen Çakır, kim aday olursa olsun Erzincan’ın gelişimi ve hak ettiği hizmetleri alması için el ele vererek çalışacaklarını söyledi.

Belediye Başkanlığı yaptığı dönemde önemli projelere imza attığını ifade eden Çakır; “Genel Merkezin oluruyla aday olarak seçime girer ve halkın takdiriyle Belediye Başkanı seçilirsem şehrin öncelikleri başta olmak üzere, kısa- orta ve uzun vadedeki projeleri hayata geçireceğim, Ak Parti olarak bu seçimden de galip ayrılacağız, bu arada Genel Merkezler nezdinde bazı illerde Cumhur İttifakı olarak aday gösterileceği ihtimali de bulunuyor. Bu konular henüz netlik kazanmadı. Hangi illerde ittifak olacak henüz belli değil, fakat biz Ak Parti olarak sahada çalışmalarımıza başladık” diye konuştu.

Çakır konuşmasında geçtiğimiz gün vefat eden Erzincan eski Belediye Başkanlarından Refik Aras’a Allah’tan Rahmet, ailesine ve yakınlarına da baş sağlığı dileklerinde bulundu. Yüksel Çakır ayrıca bir süre önce ameliyat olan Ajans Erzincan Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Sarıçiçek’e de geçmiş olsun dileklerini iletti.

Editör: Semih PEKER