TFF 2. Lig kırmızı grupta mücadele eden Anagold 24 Erzincansporda futbolcuların sezon içinde maç maşı ödemelerini alamadıkları gerekçesiyle yaptığı ortak açıklamanın yankıları devam ediyor. Futbolcuların yaptığı açıklama değişik yorumlara neden olurken, taraftar grupları ise açıklamanın zamanlamasının yanlış olduğu ve play off maçları öncesinde böyle bir açıklamanın doğdu olmadığı yönünde görüş bildirdiler.

Erzincanspor Kulüp Başkanı Ömer Akyürek ise konuya açıklık getirdi. Vedat Çimen Tesislerinde yönetim kurulu üyeleriyle birlikte açıklamada bulunan Başkan Akyürek, bazı futbolcuların bu açıklamayı yaptığını ve toplu hareket edilmediğini, sezon başından bu yana futbolcu ödemelerinin zamanında yapıldığını, primlerin ödendiğini ve sadece maç başı ödemelerinde kısmen gecikme olduğunu söyleyerek, bunun da ödeneceğini belirtti.

Play off maçlarına odaklandıklarını dile getiren Başkan Akyürek, Cumartesi günü oynanacak olan Fethiyespor maçını kazanarak ligi 4. Olarak tamamlamayı ve play of maçını kendi sahalarında oynamak istediklerini ifade eden Ömer Akyürek, tüm Erzincanspor taraftarlarını takıma destek vermeye davet etti.

Editör: Ozan Emre ALBAYRAK