Erzincan şehir merkezi Adliye Kavşağında Üzümlü Belediyesi’ne ait olan arsa üzerine, dönemin Üzümlü Belediye Başkanı Sami Sertadım tarafından yaptırılarak ihale yoluyla kiraya verilen binanın 2027 yılına kadar kira sözleşmesi devam ederken, sözleşmenin iptal edilerek satışının yapılması gündeme geldi.

Milletvekili Sebahattin Karakelle tarafından 19 yıllığına kiralanan binaya aylık 108 bin TL kira ödenirken, Karakelle Belediyeden kiraladığı binayı, öğrenci yurdu olarak KYK’ya, Banka’ya ve özel işletmelere kiraya verdi.

Üzümlü Belediyesine kalıcı gelir elde etmek amacıyla yapılan ve şehrin en merkezi noktalarından birine yapılan 4 katlı binanın, kira sözleşmesinin bozulacağı ve buranın satışının yapılacağı yönündeki iddialara Üzümlü halkı tepki gösteriyor.

Satış ihalesine eski Milletvekili Sebahattin Karakelle ve Erzincan Belediyesi’nin de gireceği gelen bilgiler arasında.

Belediyenin sahibi olduğu binanın satılmasının kabul edilemeyeceğini belirten Üzümlü halkı, Belediye Başkanı Lütfü Yakut’un bu tür satışlara karşı olduğunu, kira sözleşmesinin bitiş tarihinden sonra sözleşmenin yenilenmeyerek, günün şartlarına göre kiraya verilerek Belediyeye gelir elde edilmesini istiyorlar. Üzümlü kamuoyu ise geçmiş dönemden kalan borçlarla uğraşan Başkan Yakut’un böyle bir satışa izin vermeyeceğine inandıklarını dile getiriyor.

Editör: Haber Merkezi