Yaz Kur'an kursları ‘Çocuklar Koşun Haydi, Şimdi Yaz Kur’an Kursu Vakti’ çağrısıyla geçtiğimiz gün başladı.

Bu kapsamda İl Müftüsü Muharrem Gül, Hafız Mehmet Aydın Camii Yaz Kur'an Kursunu ziyaret etti.

Programa İl Müftüsü Gül ile birlikte Cami görevlileri, Kur’an kursu öğreticileri, Hafız Mehmet Aydın 4-6 Yaş Grubu Kur'an Kursu öğrencileri ve yaz kursu öğrencileri katıldı.

Programda konuşan İl Müftüsü Muharrem Gül, “Hayırlı nesiller yetiştirmemize katkı sağlayacak, gözümüzün nuru evlatlarımızı Kur’an ve Peygamber Efendimiz (s.a.s.)’in örnek hayatıyla buluşturacak bir zaman dilimi daha başlıyor. “Yaz Kur’ân Kurslarıyla Kur’ân-ı Kerim ve Temel Dini Bilgiler eğitimi verilecektir. Bizim amacımız sadece bilgi ve bir takım malumatı kardeşlerimize aktarmak değil. Bizim amacımız Kur’ân’ı sevdirmektir, sevgili peygamberimizi sevdirmektir, Dini Mübin-i İslamı sevdirmektir, Rabbimizi sevdirmektir amacımız önce bu. Sonra temel dini bilgilerin, lazım olacak dini bilgilerin çocuklarımıza ve gençlerimize öğretilmesidir.” ifadelerine yer verdi.

Kur'an-ı Kerim Tilaveti, Hadis-i Şerif, ilahi, kaside ve şiir okumaları, yapılan dualarla çeşitli gösterilerin de yer aldığı program sonunda çocuklara çeşitli ikramlarda bulunuldu.