18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 109. Yıl Dönümü nedeniyle Erzincan Lisesi öğrencileri tarafından anma programı düzenlendi.

İl Müftülük Konferans Salonunda düzenlenen programa, Vali Hamza Aydoğdu, Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Mustafa Sarıgül, Belediye Başkanı Bekir Aksun, EBYÜ Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Erzincan Eski Milletvekili Sebahattin Karakelle, Şehit Aileleri Derneği Başkanı Abdulkadir Zengin,  İl Genel Meclisi Başkanı Bekir Yıldız, Kurum Müdürleri, Siyasi Parti ve STK temsilcileri, il protokolü, şehit yakınları, gaziler derneği üyeleri, öğrenci grupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Programda, Çanakkale Şehitliği'nden alınan şehit kanlarıyla sulanmış toprağı gençlerden teslim alan Vali Aydoğdu; "Biz kökü mazide olan bir atiyiz. Biz muhteşem bir geçmişi, muhteşem bir geleceğe bağlayan köprü olmak zorundayız. Bu nedenle devletimizin hangi şartlarda kurulduğunu bütün gençlerimize bizzat göstermemiz gerekiyor." dedi.

Ardından öğrenciler tarafından hazırlanan gösteriler izlendi. Öğrenciler tarafından sunulan programlar büyük beğeni kazandı.