KOCAELİ (İHA) – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Çayırovalıların ortak buluşma noktası olacak ve hizmete girmek için gün sayan millet bahçesinde son dokunuşları yapıyor. Akse mahallesinde 70 bin metrekarelik alanı kapsayan, kütüphaneden spor alanlarına kadar her yaş grubunun keyifle zaman geçireceği Çayırova Millet Bahçesi’nin çevre yolları asfaltla buluşuyor.

Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, Çayırova Millet Bahçesi çevre yolları yapım işinde yoğun bir çalışma yürütüyor. Millet bahçesine giden çevre yollarda şu ana kadar 8 bin 900 PMT malzemesi seren ekipler, sonrasında ise yaklaşık 5 bin 750 ton binder asfalt tabakasının serimini gerçekleştirdi. Büyükşehir, millet bahçesinin önündeki bin 100 metrelik yolda da asfalt serimi öncesi kazı çalışması gerçekleştiriyor. Büyükşehirin çevre yollardaki çalışması asfalt serimi ile sınırlı kalmıyor. Buna göre ekipler, Çayırova Millet Bahçesi’ne giden yol güzergâhında şu ana kadar 8 bin 100 m2 mineral parke, 3 bin 600 metre bordür ve 370 metre betonarme U kanal imalatı gerçekleştirdi. Ayrıca bölgede olası sel ve su baskınlarının önüne geçmek için bin 100 metre uzunluğundaki derede ıslah çalışmaları aralıksız olarak sürüyor.

Çayırova’da yaşayan vatandaşların hayatına değer katacak olan millet bahçesinde yok yok. 70 bin metrekare alanda hizmet verecek projede yürüyüş ve bisiklet yolu, kütüphane, çocuk oyun alanları, kaykay pisti, gül bahçesi, piknik alanı, fitness alanı, futbol ve basketbol sahaları yer alıyor.

Kaynak: iha