CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, CHP Erzincan İl Başkanlığında bir basın toplantısı düzenleyerek milletvekili seçilmesinin üzerinden geçen bir yılda neler yaptığını anlattı.

Mustafa Sarıgül, bir yılda 40 yazılı soru önergesi verdiğini, TBMM Genel Kurulunda 19 kez konuştuğunu, 9 tane kanun teklifi verdiğini belirtti.

TBMM’de, Erzincan’da ve diğer illerde 87 basın toplantısı yaptığını, 53 kez TV programlarına çıktığını, ekranlarda 4949 kez, yazılı basında 5.384 kez isminin geçtiğini belirten Sarıgül, sosyal medyadaki izlenme oranlarına ilişkin şu bilgileri açıkladı:

“Instagram’da, 600 000 000, TikTok’ta 400.000.000, Facebook’ta 375.000.000, Twitter’da 280.000 000 olmak üzere bir yılda, sosyal medyada toplam 1.661.050.000 izlenmeye, buna bağlı olarak, 2 milyar 154 milyon haber sayısına eriştik.

Mustafa Sarıgül, basın toplantısında CHP için yaptığı çalışmalarla ilgili olarak, CHP Erzincan belediye başkan adayının kampanyası boyunca yanında yer aldığını, İstanbul’da 6 ilçesinde ve ülkemizin 12 ayrı seçim bölgesinde CHP’ne bir oy daha fazla kazandırmak için çalıştığı bilgisini verdi.

“Kurultayda farklı tutumlar izlemiş olsak da hepimiz CHP’liyiz, hepimiz Türkiye’den yanayız. Bize düşen görev yönetimin arkasında durarak, partimizi başarılı kılmaktır. Bu bütün CHP’lilerin görevidir, diyen Sarıgül, Can Erzincan için yaptığı faaliyetleri şöyle anlattı:

 “Can Erzincanlılardan Milletvekili olmak için değil abileri, kardeşleri, evlatları olmak için oy İstedim.

Bir yılda 53 kez Erzincan'a geldim. 365 günün 160 gününde Erzincan'da oldum. Bütün dini ve milli bayramları hemşerilerimle kutladım.

Can Erzincan'da 125 bin kilometre yol yaparak hemşerilerimin iyi ve kötü günlerinde yanlarında oldum.

Üzümlü ilçesindeki sel felaketinde ve İliç’teki maden faciasında iki saat sonra olay yerindeydim.

TBMM İliç Araştırma Komisyonunu kurulmasına öncülük ettim. Kurulan komisyonun başkanlık divanında yer aldım.

Erzincan’la ilgili 19 soru önergesi vererek Erzincan'ın sorunlarını hükümet nezdinde takip ettim. Mecliste, Erzincan’da basın toplantıları yaparak Erzincan'ın sorunlarını duyurdum.

TBMM Genel Kurulunda yaptığım konuşmalarda Can Erzincan’ı anlattım. Sorunlarını dile getirdim.”

“Türkiye genelinde olduğu gibi can Erzincan’ımızda da işsizlik var, geçim sıkıntısı var” diyerek sözlerine devam eden Sarıgül, kendisine ulaşan taleplerde birinci sırada iş isteklerinin, ikinci sırada geçim sıkıntısının, üçüncü sırada tayin taleplerinin, dördüncü sırada sağlık hizmetlerinde yaşanan yetersizliklerin yer aldığı bilgisini verdi.

Devletin fabrika açmadığını, özel sektörün Erzincan'a gelmediğini, böyle olunca da Erzincan'da işsizlik ve geçim sıkıntısı olduğunu söyleyen Sarıgül, “Bizim Erzincan'ı tanıtmamız lazımdı. Ben bunu yaptım,” dedi.

“Dünyaya ve Türkiye'ye Can Erzincan'ın tulum peyniri, cevizi, balı, dutu, üzümü satılsın diye uğraştım,” diyen Sarıgül, Erzincan'ın tanıtımına büyük önem verdiğini söyleyerek Google'da en çok aranan ilin Erzincan olduğu örneğini verdi.

Sarıgül basın toplantısını şu sözlerle bitirdi: Halisane niyetlerle, heyecanla coşkuyla çalıştım. Can Erzincanlılar beni Ankara'ya gönderdi. Bunun sorumluluğunu taşıyorum. Attığım her adımda Erzincanlıları mahcup etmemeye çalışıyorum. Can Erzincan’ın sesini duyurmaya ve sorunlarını çözmek için çalışmaya devam edeceğim.”

Erzincan Basınının sorularını da cevaplayan Sarıgül İliç Maden Araştırma Komisyonunun çalışmaları hakkında bilgi vererek komisyonun kısa süre sonra çalışmalarını tamamlayacağını ve rapor hazırlanacağını ifade etti.

Erzincanspor yönetimine talipli olacak mısınız? Sorusuna cevap veren Milletvekili Sarıgül; “Şu an öyle bir şey düşünmüyorum, Erzincanspor bizim için çok önemli fakat Erzincanspor yönetime talipli değilim, belki ileriki yıllarda şartlar oluştuğunda bu gerçekleşebilir. Alt yapıya önem vererek, Erzincan’da futbolcu fabrikası kurarak tamamı Erzincanlı futbolculardan oluşan bir Erzincanspor oluşturmayı planlıyorum, ama şu anda yönetime talipli değilim” dedi.

Editör: Semih PEKER