Cumhurbaşkanı Erdoğan, "MHP adaylarını destekleyeceğimiz 7 ilde de aynı azim, şevk ve samimiyetle çalışacağız. Cumhur İttifakı'nda ayrım asla olmayacak." dedi. İstanbul'da 7 Ocak'ta 26 büyükşehir ve il belediye başkan adayı ismini paylaştıklarını hatırlatan Erdoğan, 48 büyükşehir ve il belediye başkan adayını daha açıkladı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATO Congresium'da düzenlenen AK Parti Aday Tanıtım Toplantısı'nda konuştu. Adayları tebrik eden Erdoğan, adaylara seçim çalışmalarında ve daha sonrasında şehirlere verecekleri hizmetlerde başarılar diledi. Erdoğan, belediye başkanları, adaylar, belediye meclis üyelerinin hep birlikte kapı kapı dolaşıp, çalmadık kapı, sıkmadık el bırakmayacaklarını belirterek, bu şekilde 31 Mart'a kadar bu yola devam edeceklerini, sandıkları patlatarak sandıklardan çıkacaklarını söyledi. Hiç kimseyi ayırmadan toplumun tüm kesimlerini bağırlarına bastıklarını, hemşehrilerle olan diyaloğu daha da sıkılaştırdıklarını ifade eden Erdoğan, siyaseti laf ebeliğinden ibaret görenlerin karşısına programla, projeyle, icraatla, vizyonla çıktıklarını kaydetti. Böylece her kampanya dönemini milletle muhabbeti yeniledikleri, dayanışmalarını perçinledikleri bir şölene dönüştürdüklerini anlatan Erdoğan, 18'inci kez milletin huzuruna çıkmanın hazırlığı ve heyecanı içinde olduklarını belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Önümüzdeki 31 Mart seçimlerine, AK Parti ve Cumhur İttifakı olarak yine bu hassasiyetle hazırlanıyoruz. Adaylarımızdan seçim beyannamemize kadar her işimizi milletimizle istişare içinde, milletimizin görüşlerini alarak yürütüyoruz. Milletimiz neyi uygun gördüyse, bizden beklentileri neyse onu yapmanın, onu hayata geçirmenin derdindeyiz." diye konuştu.


Bu seçimlerde de yine aynı usulle çalışacaklarını bildiren Erdoğan, şunları kaydetti: "Şehirlerinize döndüğünüz andan itibaren önümüzdeki 73 gün boyunca durmadan, dinlenmeden koşturacaksınız. Kimseyi ayırmayacak, kimseyi dışlamayacaksınız. CHP zihniyetinin yaptığı gibi vatandaşın oyunu 'çantada keklik' asla görmeyeceksiniz. Açık söylüyorum, hiç kimse, şahsımız dahil hiç kimseye, 'tıpış tıpış oy vermek' zorunda değildir. Bilakis biz, hiçbir ayrım yapmadan her bir insanımızı 'velinimet görerek' kapısını çalmak zorundayız. Daha önce bize oy versin veya vermesin, her vatandaşımıza ulaşmak, zihnini ve kalbini yeniden kazanmak mecburiyetindeyiz. Hemşerilerimizi, şehirlerini en başarılı şekilde bizim yöneteceğimize tek tek ikna edeceğiz. Partimizin adayları için nasıl gayret gösteriyorsak MHP adaylarını destekleyeceğimiz Manisa, Mersin, Bartın, Erzincan, Kars, Kırklareli, Osmaniye'de de aynı azim, şevk ve samimiyetle çalışacağız. Cumhur İttifakı'nda ayrım ayrı asla olmayacak." Diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra 17'si büyükşehir olmak üzere 48 belediye başkan adayını alfabetik sıraya göre tanıttı. 

 

Editör: Semih PEKER