Erzincan’da iş adamı Yavuz Peker, tüm araziyi gören tepenin üzerine yaptırdığı döner evde manzaranın keyfini çıkartıyor.
1959 yılında, Kemah ilçesine bağlı Özdamar köyünden İstanbul’a çalışmaya giden 78 yaşındaki Yavuz Peker, uzun yıllar çalıştıktan sonra köyüne dönerek satın aldığı arazilerde tarımla uğraşmaya başladı. Yaklaşık 15 yıldır ceviz üreticiliği yapan Peker, tüm arazilerini görebileceği tepenin üzerine yaptırdığı evde manzaranın keyfini çıkartıyor.
Uzun yıllar mekanik ve metal işleri ile uğraşan Yavuz Peker, tasarladığı proje ile evini kendi etrafından 360 derece döner hale getirdi. Tek bilye üzerinde ve elektrik motoru sayesinde ev ayarlanabilen hızda dönüşünü tamamlarken, Erzincanlı iş adamı günün yorgunluğunu arazisini izleyerek ve evinde misafirlerini ağırlayarak atıyor.
Üç ayda tamamlanan 70 ton ağırlığındaki evi İstanbul’da yaptığını ve parçalar halinde köye taşındığını ifade eden Peker, "Bahçelerimizin birbirinden kopuk olması nedeniyle arazimin en yüksek noktasına bir keyif evi, çalışma evi düşündüm. Döndüğü zaman bütün bahçeleri görme olanağım var, Bir saatte tamamlanıyor, bir dinlenme odası ve oturma odası var. Ziyarete gelenler önce evin döndüğünü görünce şaşırıyorlar ama büyük keyif alıyorlar" diye konuştu.
Dağ başında 360 derece dönen ev
Editör: Haber Merkezi
Yorumlar
Trend Haberler
![Erzincan’da Büyük Vurgun](https://ajanserzincancom.teimg.com/crop/250x150/ajanserzincan-com/uploads/2024/07/haberler/vurgun-foto.jpg)
Erzincan’da Büyük Vurgun
![Sayın Karaman, Tünel İçin Karadenizli mi Olmamız Lazım?](https://ajanserzincancom.teimg.com/crop/250x150/ajanserzincan-com/uploads/2024/07/haberler/karamannn-foto.jpg)
Sayın Karaman, Tünel İçin Karadenizli mi Olmamız Lazım?
![Erzincan’da Çorbada Fiyat Tartışması Sokağa Taştı](https://ajanserzincancom.teimg.com/crop/250x150/ajanserzincan-com/uploads/2024/07/haberler/corba-foto.jpg)
Erzincan’da Çorbada Fiyat Tartışması Sokağa Taştı
![Erzincan Lisesi 1982 Yılı Mezunları 42 Yıl Sonra Buluştu](https://ajanserzincancom.teimg.com/crop/250x150/ajanserzincan-com/uploads/2024/07/haberler/lise-foto-2.jpg)
Erzincan Lisesi 1982 Yılı Mezunları 42 Yıl Sonra Buluştu
![Erzincan’da Çok Güzel Şeyler Oluyor](https://ajanserzincancom.teimg.com/crop/250x150/ajanserzincan-com/uploads/2024/07/haberler/vali-foto-19.jpg)
Erzincan’da Çok Güzel Şeyler Oluyor
![Yavrularını emziren dağ keçisi cep telefonuyla kaydedildi](https://ajanserzincancom.teimg.com/crop/250x150/ajanserzincan-com/uploads/2024/07/agency/iha/yavrularini-emziren-dag-kecisi-cep-telefonuyla-kaydedildi.jpg)
Yavrularını emziren dağ keçisi cep telefonuyla kaydedildi
![Erzincan’ın Turizm Beldesi Çağlayan’ı Sel Vurdu](https://ajanserzincancom.teimg.com/crop/250x150/ajanserzincan-com/uploads/2024/07/agency/iha/erzincanin-turizm-beldesi-caglayani-sel-vurdu.jpg)
Erzincan’ın Turizm Beldesi Çağlayan’ı Sel Vurdu
![Çağlayan Bölgesinde Hasar Büyük](https://ajanserzincancom.teimg.com/crop/250x150/ajanserzincan-com/uploads/2024/07/haberler/selll.jpg)
Çağlayan Bölgesinde Hasar Büyük
![Ergan Dağı Yeni Bir Markaya Kavuştu](https://ajanserzincancom.teimg.com/crop/250x150/ajanserzincan-com/uploads/2024/07/haberler/mado-ftoo-1.jpg)
Ergan Dağı Yeni Bir Markaya Kavuştu
![Merkez Çarşısının Son Durumu İçler Acısı](https://ajanserzincancom.teimg.com/crop/250x150/ajanserzincan-com/uploads/2024/07/haberler/merkez-2.jpg)
Merkez Çarşısının Son Durumu İçler Acısı