15 Temmuz 2016’da yaşanan hain darbe girişimi sırasında hain Tuğgeneral Semih Terzi, o gece saat 24’00 sularında kargo uçağıyla yanındaki 40 özel kuvvetler mensubuyla Ankara’daki Akıncılar Üssü’ne inmiş ve helikopterle Gölbaşı’ndaki Özel Kuvvetler Karargahı'na gitmişti.

Saat 02:30 sularında karargahtan içeri girdiğinde, Tümgeneral Zekai Aksakallı’nın emriyle, Özel Kuvvetler Komutanlığında hazır bulunan Kahraman Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir tarafından vurularak öldürülmüştü.

Aradan geçen zaman içerisinde cenazesi Erzincan’a getirilen darbeci hain Semih Terzi için, Erzincan Belediyesi “HAİN” olduğu gerekçesiyle mezarlığa gömülmesini kabul etmemiş ve bu karar halk tarafından memnuniyetle karşılanmıştı. Bu olay günlerce Ulusal Basın Kuruluşlarında haber olarak yer almış ve büyük yankı uyandırmıştı.

Bunun üzerine hain Terzi’nin ailesi ve aralarında Erzincan’ın önemli basın kuruluşlarından birinin sahibinin de bulunduğu grup, gece saatlerinde darbeci hain Semih Terzi’nin cenazesini getirerek kendi arazilerinin içine gömdü.

15 Temmuz hain darbe girişiminin 8. yılı yaklaşırken darbeci hain Semih Terzi’nin cenazesini Ankara'dan Erzincan’a getirerek toprağa veren grubun içinde yer alan Erzincanlı gazetecinin kim olduğu ise hala açıklanmadı.

Editör: Haber Merkezi