Erzincan Belediyesi ile Erzincan İl Müftülüğü arasında “Din Hizmetleri ve Eğitimi Çalışmaları” alanında işbirliği protokolü hazırlandı.

Milli ve manevi duyguları ön planda tutan bireyler yetiştirmek amacıyla yapılacak çalışmalara ilişkin değerler eğitimi, kurslar, seminerler projeler vb. faaliyetlerle ilgili esas ve yükümlülükleri belirlemek amacıyla, Erzincan Belediyesi ve Erzincan İl Müftülüğü arasında “Din Hizmetleri ve Eğitimi Çalışmaları” üzerine bir işbirliği protokolü hazırlandı.

Hazırlanan protokol kapsamında Erzincan Valiliği, Erzincan Belediyesi, İl Müftülüğü, Müftülüğe bağlı Kur’an kurslarını, Belediyeye bağlı sosyal tesis ve kurs merkezlerini, İl ve ilçe müftülükleri çalışanlarını, il müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosunu, Türkiye Diyanet Vakfı Kadın-Aile ve Gençlik Merkezlerini, Erzincan İl Müftülüğü ve Erzincan Belediyesinin belirleyeceği yetkilileri kapsar şekilde yetkilendirebilecek ve faaliyette bulunmalarına destek verecek.

Bu kapsamda Yalnızbağ eski belediye iş merkezi binası Erzincan'a bir "Diyanet Akademi Eğitim Merkezi" kazandırılması için karar verilerek gereken çalışma başlatıldı.

Protokol Belediye Başkanımız Bekir Aksun ve Erzincan İl Müftüsü Muharrem Gül arasında imzalandı.