İsrail ürünlerini boykot kararı alan Erzincan Belediyesi ve Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi’ne destek yağıyor. İsrail’in 30 günden beri çocuk, kadın, yaşlı demeden Filistin’e uyguladığı soykırım, sivil katliamı ve savaş suçlarını protesto etmek, İsrail’e ekonomik olarak destek vermemek için Erzincan’da gerek kamu kurumları ve gerekse sivil toplum kuruluşları seferber olmuş durumda. Bu kapsamda Ak Parti Erzincan İl Başkanlığı, Erzincan Belediyesi, Erzincan Üniversitesi aldığı kararlarla topluma da örnek oldular. 
Eli kanlı terör devleti İsrail’in işlediği savaş suçları ve sivil katliam gün geçtikçe sivil toplumun daha da öfkesini kazanıyor. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Erzincan’da da İsrail ürünlerine ambargo kararları çıkmaya başladı. Erzincan’da bulunan bir çok özel işletme, İsrail ürünlerini satmama kararı alırken, bu boykot çağrıları her geçen gün genişlemeye başladı. 
RESMİ KURUMLAR DA BOYKOTA KATILDILAR
Özel sektör kuruluşlarının ardından Erzincan’daki bir çok resmi kurum da İsrail ürünlerini kendi kurumları içerisinde satın almama ve kendi sosyal tesislerinde satmama kararı aldılar. 
Erzincan Belediyesi’nin geçtiğimiz hafta aldığı karar sonrası Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi ’de bu anlamlı harekete katıldı. Erzincan Belediyesi’nden yapılan açıklamada: “ Filistin’in yanındayız. . Filistin için bizde kararlıyız. İsrail ürünlerinin Belediyemizce alınması yasaklanmıştır. Siz kıymetli hemşerilerimizi de bu hususta duyarlı olmaya davet ediyoruz.” denildi. 
Alınan boykot kararlarının ardından gözler Erzincan’daki diğer kamu kurumlarına çevrilmiş durumda.