Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremler nedeniyle başlatılan yardım kampanyasına, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi (EBYÜ) akademik ve idari personelleri tarafından 775.122,04 TL nakdi yardım yapıldı. EBYÜ Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Vali Vekili Mehmet Deniz Arabacı’yı ziyaret ederek, Üniversite personellerinin topladığı yardım ile ilgili bilgi verdi.

Vali Yardımcısı Yunus Emre Temel ve Kemah Kaymakamı Muhammet Şükrü Pekpak’ında bulunduğu ziyarette, Vali Vekili Arabacı, Rektör Prof. Dr. Akın Levent’e ve onun şahsında tüm üniversite personellerine desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Yaşanan bu büyük felaketin yaralarını sarmak için Erzincan Valiliği koordinesinde başlatılan yardım toplama çalışmalarının devam ettiğini belirten Arabacı, ilk günden bu yana yardım kampanyasına gerek nakdi gerekse de ayni olmak üzere desteklerini eksik etmeyen üniversitemize, belediyelerimize, kamu kurumlarımıza, iş insanlarımıza, siyasi partilerimize, STK'larımıza, meslek odalarımıza ve tüm Erzincanlı hemşehrilerimize teşekkür ederek, depremzede kardeşlerimizin yaralarının devletimiz ve milletimiz tarafından el birliğiyle en kısa sürede sarılacağını belirtti.

Editör: Haber Merkezi