Erzincan Dernekleri Federasyonu 10. Olağan Genel Kurul toplantısı Ankara TŞÖF Konferans Salonu’nda yapıldı.

Genel Kurul açılış konuşmasını yapan Başkan Selahattin Ayvaz, “ Yönetim Kurulu üyelerine ve çeşitli derneklerde aktif olarak çalışan değerli delege arkadaşlara Erzincan için ortak çalışma isteğinden ve federasyona verdiğiniz katkıdan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Ayvaz konuşmasında; Erzincan’a gösterilen ilgiyi, Erzincanlıya duyulan sevgiyi, ortak amaç için bir araya gelmeyi, birlikte çalışmayı önemsediklerini belirterek, ilgi olmadan, sevgi olmadan, bir araya gelmeden, birlikte çalışmadan başarılı olunmayacağını belirtti.

Erzincan’a ve Erzincanlıya karşı sorumlulukların kişilerin, grupların, derneklerin tek başlarına taşıyabilecekleri bir yük olmadığını belirten Ayvaz; “Birlikte olmak, birlikte kalmak ve birlikte çalışmak zorundayız” dedi.

Konuşmasında on iki yıldır Federasyon Başkanlığını yaptığını belirten Ayvaz “ Çalışmaların daha ileri götürülmesi ve yeni bir enerji ortaya çıkması için yeni arkadaşlara ihtiyaç duyulduğunu belirterek Başkanlığa aday olmayacağını söyledi.

Verilen önerge doğrultusunda Enver Yeniçeri, Egemen Aldoğan ve Mustafa Hançar’dan Divan Kurulu oluşturularak Gündeme geçildi. Faaliyet Raporu ve Denetleme Kurulu BaşkanıTolgahan Canbaba tarafından Denetleme Raporlarının okunmasından sonra yeni yönetim ve denetleme kurulu seçimi yapıldı.

Yeni seçilen Yönetim Kurulu adına Halil İbrahim Yılmaz söz alarak teşekkür konuşması yaptı. Yönetim Kurulu ilk toplantısında görev dağılımını yapacak.

Editör: Semih PEKER