Erzincan’ın kanaat önderleri arasında yer alan iş insanı, Erzincan sevdalısı Ekrem Büyükfırat bir süredir tedavi gördüğü hastalığına yenik düşerek hayatını kaybetti. 

Üzümlü ilçesi Denizdamı köyü doğumlu olan ve Erzincan’da uzun yıllar fırın ve unlu mamüller sektöründe hizmet veren, Erzincan Bnali Yıldırım Üniversite Vakfı kurucularından, Kızılay Şube Yöneticiliği , Afet Eğitim Merkezi ve Kızılay Rehabilitasyon Merkezi kurucularından olan ve bir çok STK’da görev yapan Büyükfırat, Erzincan’la ilgili ilgili çok sayıda etkinlik ve organizasyonda yer alarak, şehrin tüm yönleriyle gelişimi için çaba sarf etti.

77 yaşında hayata veda eden Büyükfırat, Kızılay Madensuyunun kaynağının bulunmasında ve Madensuyu fabrikasının yapımında önemli çalışmalar yaptı. Büyükfırat 4 Temmuz Perşembe günü Camii Kebir’de öğlen namazının ardından kılınacak cenaze namazıyla birlikte toprağa verilecek.

Ajans Erzincan Medya Merkezi olarak Ekrem Büyükfırat’a Allah’tan Rahmet, yakınlarına ve Büyükfırat ailesine başsağlığı dileriz.

Editör: Semih PEKER