İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce, uyuşturucu ve uyarıcı maddelerin imal ve ticareti veya temini, gerek kullanmak için satın alınması, kabul edilmesi veya bulundurulması, gerekse de kullanımının kolaylaştırılması veya özendirilmesi eylemlerine ilişkin operasyonlara devam ediliyor.

“Uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti” ve “Kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın almak, kabul etmek veya bulundurmak ya da uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanmak” suçuna karşı Erzincan’da operasyon düzenlendi.

H.K isimli şüpheli şahsın yapılan ev aramasında 3,98 gr esrar maddesi ele geçirilirken ardından yapılan çalışma neticesinde H.K isimli şahsa uyuşturucu madde sattığı tespit edilen A.D, C.A, ve B.T şahısların evlerinde yapılan aramada ise 5 parça halinde 44,67 gr esrar maddesi olmak üzere toplamda 48,65 gr esrar maddesi ele geçirildi.

Olayla ilgili H.K, A.D, C.A, ve B.T isimli şüpheli şahıslar hakkında adli makamlar tarafından tahkikat başlatıldı. İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Uyuşturucu suçları ile etkin mücadelemiz kararlılıkla devam etmektedir.” İfadelerine yer verildi.