Erzincan Kafkas Aileleri Dayanışma Yardımlaşma ve Kültür Derneği’nin 10. Geleneksel Aile Toplantısı dernek üyeleri ve İl Protokolünün katılımıyla yapıldı. 

Erzincan Belediyesi Sosyal Tesislerinde düzenlenen programa Cumhur İttifakı partilerinden  Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Ak Parti İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci, MHP İl Başkanı Bilgehan Çağrı Özarslan, Erzincan Kafkas Aileleri Dayanışma Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Halim Albayrak, Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri ve kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.

Whatsapp Image 2024 02 04 At 21.50.16

6 Şubat deprem şehitleri ve tüm şehitler için okunan Kur’an tilaveti ve yapılan duanın ardından dernek çalışmalarını anlatan video izlendi. Ardından açılış konuşmasını yapan Erzincan Kafkas Aileleri Dayanışma yardımlaşma ve Kültür Derneği yönetim kurulu başkanı Halim Albayrak büyük bir aile olduklarını ifade ederek,  Kafkasların Ahıska Türk’ü olarak Leva’nın bir köyünden geldiklerini Türkiye’ye yerleştiklerini, Türkiye’de 40 soy isme ayrılarak Erzincan’da bulunduklarını söyledi. Konuşmasının devamında Erzincan Belediye başkanı Bekir Aksun’a taleplerini ileten başkan Albayrak, Kafkas aileleri olarak 31 Mart yerel seçimlerinde destek olacaklarını ifade ederek tüm katılımcılara teşekkür etti.

Whatsapp Image 2024 02 04 At 21.50.15

AK parti İl başkanı Mehmet Cavit Şireci ve MHP İl Başkanı Bilgehan Çağrı Özarslan kısa birer teşekkür konuşmaları yaptı.

Ardından konuşmasını yapan Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun Kafkas ailelerinin her zaman yanlarında olduklarını ve olmaya devam edeceklerini ifade ederek davetten duyduğu memnuniyetini iletti.

Erzincan Kafkas Aileleri Dayanışma yardımlaşma ve Kültür Derneği 10. Yıl geleneksel aile toplantısı Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, AK parti İl başkanı Mehmet Cavit Şireci ve MHP İl Başkanı Bilgehan Çağrı Özarslan’a desteklerinden dolayı plaket takdim edildi. Toplantı verilen ikram ile sona erdi.