Erzincan Valiliği himayesinde, Erzincan Belediyesi ve Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi katkılarıyla 2024 yılında kurulmuş olan ERZİNCAN KARDEŞLİK KOROSU ilk konserini verdi.

Toplam 100 kişilik bir ekibin yoğun çalışmaları sonucu kurulan Erzincan Kardeşlik Korosu ilk konser repertuvarını Erzincan Türkülerinden oluşturdu. Programın sunuculuğunu Fırat KEMAHLIOĞLU ve Nisa TURAÇ'ın, koro şefliğini Öğretim Görevlisi İlhan Akdeniz' in, proje koordinatörlüğünü Ferruh Erkan'ın yaptığı konserde 60 korist, 8 enstrümanist yer aldı.

Koro ve sololardan oluşan Erzincan eserlerinin seslendirdiği gecede Erzincanlı ozanların mirasları arasından 17 esere yer verildi. Erzincan İl Kültür ve Turizm Müdürü Oğuzhan Kılıç'ın da koristler arasında yer aldığı Erzincan Kardeşlik Korosu, yoğun katılımın gerçekleştiği Üniversite Kültür ve Kongre salonunda sahne aldı. Her meslek grubundan ve 15- 55 yaş arasında 68 kişiden oluşan koro, çalışmalarına Eylül ayında yapacağı planlama ile devam edecek. Erzincan'da kurulan ve süreklilik sağlanması ilkesiyle çalışmalarını gerçekleştirecek olan Erzincan Kardeşlik Korosu, Erzincan'dan doğan ve sesini tüm yurda duyurmaya çalışacak olan bir birliktelik için kollarını sıvadı. Sahnelenen program izleyenlerin büyük beğenisini kazandı.

Editör: Semih PEKER