2023-2024 Erzincan 1. Amatör Lig Medain Öztürk sezonu hafta sonu oynanan maçlarla başladı. Otlukbeli ilçe stadında oynanan sezonun açılış karşılaşması öncesi kurban kesimi yapıldı.

Erzincan Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Emin Turan, hafta sonu oynanan karşılaşmalarla başladığını belirterek, "İnşallah şehrimiz adına başarılarla dolu bir sezon yaşarız." dedi.

Erzincan’da tek grup ve deplasmanlı oynanacak olan 1. Amatör Ligde 11 takım mücadele ediyor.

Erzincan Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Emin Turan, Erzincan 1. Amatör Lig 2023-2024 sezonunun ismini geçtiğimiz yıl trafik kazasında hayatını kaybeden Otlukbeli Belediyespor eski yöneticisi Medain Öztürk’ün ismini verdiklerini ifade ederek, “Sezona ismini verdiğimiz Medain Öztürk’ün ilçesi olan Otlukbeli’nde maç öncesi kurban kesimi yapıldı ve Rahmeti Rahmana uğurladığımız Medain Öztürk’ün kabrini ziyaret edip ailesi tarafından hayır yemeği verildi. Bu sene de hem BAL liginde hem de yerel Amatör ligde birbirinden çekişmeli karşılaşmalar oynanacak, Buradan tüm kulüplerimize, yöneticilerimize, sporcularımıza başarılar dilemek istiyorum. İnşallah kazasız, belasız bir sezon olur. Şehrimiz adına başarılarla dolu bir sezon yaşarız." diye konuştu.

İlk hafta oynanan karşılaşmalarda ise şu sonuçlar alındı.

Yeşil Refahiyespor 3 - 4 Üzümlü Belediyespor

Tercan 17 Şubatspor 3 - 0 Çayırlı Belediyespor

24 Sağlıkspor 8 - 0 Mollaköy Belediyespor

Otlukbeli Gençlikspor 0 - 3 Erzincan Gençlerbirliği

Kemahspor 4 - 0 Erzincan Vefaspor

Öte yandan Bölgesel Amatör Ligde (BAL) Erzincan’ı temsil eden Erzincan Ulalarspor sezonun ilk maçına deplasmanda Kayseri Develigücü SK ile 1-1 berabere kaldı.