Anagold 24 Erzincansporun kendi sahasında oynadığı ve 5-0 galibiyetle sonuçlanan Karamanspor maçında tribünlerin boş olması tepkilere neden oldu. En iyi sezonlarından birini geçirerek grupta zirve mücadelesi veren ve play off grubunda bulunan Erzincansporun özellikle son haftalarda taraftar desteğini bulamaması camiayı üzüyor.

Maç sonrası Ajans Erzincan’a konuşan Erzincanspor Teknikdirektörü Bülent Akan farklı galibiyetten dolayı futbolcularını kutlayarak, “Play off grubunu garantiledik, İlk iki iddiamızı sürdürmek için kalan haftaları kayıpsız atlatıp rakiplerin puan kaybetmesini bekleyeceğiz, bu süreci hep birlikte yaşamamız lazım, yönetim kurulu ellerinden geleni yapıyor, fakat takımın sahiplenmeye ihtiyacı var, şehrin sahiplenmesi gerekir, taraftar desteğinin olmaması bizleri üzüyor” dedi.

Erzincansporlu futbolcular ise takımın başarısı için gereken mücadeleyi gösterdiklerini belirterek, şehrin ve taraftarların kendilerine destek vermesini istediler.

Kulüp Başkanı Ömer Akyürek ise yönetim- teknik heyet ve futbolcuların adeta kenetlenerek takımın başarısı için mücadele ettiklerini fakat taraftardan aynı desteği göremediklerini ifade etti. Başkan Akyürek kalan maçlarda maç bilet fiyatlarını en aza indireceklerini ve taraftarı stada çekmek istediklerini söyledi.

Erzincanspor Karamanspor maçında taraftar desteği bulamazken, tek destek ise maça misafir olarak getirilen ilkokul öğrencilerinden geldi. Şehit Polis Kenan Ardıç İlkokulu minik öğrencileri tezahüratlarıyla gülümseten görüntüler oluşturdu.