TFF 2. Lig Kırmızı Grupta mücadele eden Anagold 24 Erzincanspor son yılların en iyi sezonlarından birini yaşarken, Erzincanlı Teknikdirektör Bülent Akan’ın teknik kadrosuna aldığı, Kaleci Antrenörü Cemal Kartal takıma büyük katkı sağlıyor.

Erzincanlı olan ve Erzincansporda futbola başlayarak farklı takımlarda kalecilik yapan Kartal, futbolu bırakmasının ardından gerekli lisansları alarak kaleci antrenörlüğüne başladı. Birçok takımda kaleci antrenörlüğü yapan Kartal, bu sezon başarılı Teknikdirektör Bülent Akan’ın ekibinde yer aldı.

Erzincanspor camiasında sevilen, başarılı ve disiplinli çalışmalarıyla takdir kazanan Kartal, Erzincansporun kalecileri Hüseyin Koç ve Erdi Yokuşlu’yu maçlara hazırlıyor. Futbolcularla olan uyumu, mütevazi kişiliği, tesislerdeki samimi davranışları ve Erzincanlı olmasının verdiği sorumlulukla tüm futbolcularla tek tek ilgilenen Kartal, yönetimin ve taraftarın da takdirini kazanıyor.

Spor camiasının sevilen isimlerinden olan Antrenör Kartal, kariyeri süresince çok sayıda kaleci yetiştirerek Türk futboluna kazandırdı.