Esentepe Rekreasyon Alanının 1’nci etabı 2023 yılında tamamlanarak halkın hizmetine açılmıştı. Projenin 2’nci etabı için çalışma başlatan Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, şehrin önemli projelerinden biri olan Esentepe 2. Etap Rekreasyon Alanı'nda yürütülen çalışmaları yerinde inceledi. Aksun, proje sahasında yaptığı incelemeler sırasında Belediye Başkan Yardımcıları ve Birim Müdürlerinden bilgi aldı.

Başkan Aksun, yaptığı açıklamada, Esentepe 2. Etap Rekreasyon Alanı'nın tamamlandığında Erzincan halkına modern ve ferah bir yaşam alanı sunacağını belirtti. Proje kapsamında pek çok sosyal donatının yer alacağını ifade etti.

Çalışmaların hızlı bir şekilde ilerlediğini ve planlanan tarihler doğrultusunda tamamlanacağını vurgulayan Aksun, “Amacımız, Erzincan’ı daha yaşanabilir ve modern bir şehir haline getirmek. Bu doğrultuda tüm ekiplerimizle birlikte gece gündüz demeden çalışıyoruz. Esentepe 2. Etap Rekreasyon Alanı, hemşerilerimizin aileleriyle birlikte vakit geçirebilecekleri, rahat nefes alabilecekleri bir yer olacak” dedi.

Proje alanında incelemelerde bulunan Başkan Aksun, projeye katkıda bulunan tüm ekiplere teşekkür etti.

Erzincan Belediyesi'nin, halkın yaşam kalitesini artırmaya yönelik çalışmalarına hız kesmeden devam edeceğini belirten Bekir Aksun, Esentepe 2. Etap Rekreasyon Alanı'nın tamamlanmasıyla birlikte Erzincan'a değer katacak önemli bir projeyi daha hayata geçirmiş olacaklarını sözlerine ekledi.

Editör: Semih PEKER