Erzincan basın camiasının tanınan isimlerinden, Valilik Basın Büro çalışanı Kemal Arduç geçirdiği trafik kazası nedeniyle ağır yaralandı.

Son Başbakan Binali Yıldırım’ın eşi Semiha Yıldırım’ın dayısı Mehmet Sertbaş’ın Refahiye ilçesinde düzenlenen cenazesine katılmak üzere ilçeye gitmekte olan Arduç, Refahiye ilçesi yakınlarında, kullandığı aracın direksiyon hakimiyetini kaybederek takla attı.

Araçta tek olduğu öğrenilen Arduç olay yerine çağırılan 112 Ambulansı ile Refahiye Dr. Fahrettin Uğur Devlet Hastanesine kaldırıldı.

İlk müdahalesinde kaburgaları ve köprücük kemiğinin kırıldığı anlaşılan Arduç, Ambulansla Erzincan Mengücek Gazi Eğitim Araştırma Hastanesine sevk edilerek burada tedavi altına alındı. Arduç’un hayati tehlikesinin bulunmadığı ve yoğun bakım ünitesinde tedavisinin devam ettiği belirtildi.

Son Başbakan Binali Yıldırım ve Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, Arduç’u telefonla arayarak kazadan duydukları üzüntülerini dile getirdiler ve geçmiş olsun dileklerini ilettiler.

Ajans Erzincan Medya Merkezi olarak Gazeteci arkadaşımız Kemal Arduç’a acil şifalar, ailesi, Erzincan Valiliği ve basın camiasına geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz.