İstanbul Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrenci ve öğretmenleri “Genç Gezginler İle Adım Adım Türkiye” projesi kapsamında Erzincan’a gelerek tarihi ve kültürel alanlar ile mesire alanlarını ziyaret ettiler.

Öğrenci ve öğretmenlerden oluşan grup Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu ile bir araya geldiler. Programa Vali Yardımcısı Mehmet Emre Canpolat, Gençlik Hizmetleri ve Spor  İl Müdürü Volkan Burak Mumcu, İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, İL Kültür ve Turizm Müdürü Oğuzhan Kılıç, Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı Mehmet Özkaraman, okul öğretmenleri ve öğrenciler katıldı.

Öğrencilerle hasbihalde bulunan Vali Aydoğdu kendilerini Erzincan'da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, tarihi eserleri, doğal güzellikleri, zengin kültürü, yöresel lezzetleri ve en önemlisi güler yüzlü insanlarıyla Erzincan'ın mutlaka görülmesi gereken bir şehir olduğunu belirterek, öğrencilerin Erzincan'dan güzel duygularla ayrılacağını belirtti.

Öğrenci heyeti Safranbolu, Kastamonu, Sinop, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin, Kars, Iğdır, Van, Bitlis, Erzurum, Erzincan, Niksar, Tokat ve Amasya illerinde ziyaretlerde bulunuyor.

Editör: Semih PEKER