Kars İl Gençlik ve Spor Müdürü Ayhan Yüreğir, ulusal ve yerel basının temsilcileriyle bir araya geldi.

İl Gençlik ve Spor Müdürü Ayhan Yüreğir, başta yurt sorunları, spor salonlarının fiziki durumu, Kars Atletizm Pisti ve gençlik merkezlerinin hizmetlerini anlattı.

Yüreğir, Serhat Kız Öğrenci Yurdu ile ilgili yapılan asılsız haberlerle ilgili hukuki sürecin başladığını söyledi.

Gece 2 gibi yapılan habere resmi açıklamayı ancak Valilik ve Bakanlıktan alınan izin doğrultusunda yapıldığını da söyleyen Yüreğir, “Yurtlarımızda yaşayan tüm öğrenciler bize emanettir, velililerimizin aklı ve gözü burada kalmasın. Geçtiğimiz gün yapılan asılsız haber ile ilgili resmi açıklamayı izinler doğrultusunda yaptık. Kentimizde bulunan tüm yurtlarımızda olumsuz hiçbir durum yoktur ve her alanda denetimlerimiz aralıksız yapılıyor” dedi.

Kars Yarı Olimpik Yüzme Havuzunda toplam 6 bin öğrenciye yüzme öğrettiklerini de kaydeden Yüreğir, “Müdürlüğümüz 3 ana birimden oluşmaktadır. Bunlar; gençlik hizmetleri, spor hizmetleri ve yurt hizmetleridir Geçmişte biliyorsunuz KYK diye bir il müdürlüğüne bağlı olmayan ayrı bir il müdürlüğü şeklinde bir yapılanma vardı. 2019 yılında birleşmeden sonra kredi yurtlar il müdürlüğü kapatıldı. Zaten bakanlığımız birdi, Taşra’da bizim yapımızda farklılıklar vardı. Bu ikisini birleştirdik. Gençlik Spor çatısı altında 3 ana birimde oluşuyor. Spor hizmetleri dediğimiz ise havuzlar, sentetik sahalar. Bu sporları ve benzeri tüm sportif aktivitelerin yürütüldüğü birimimizdir” diye konuştu.

Kars’ta yurtlara yerleştirilemeyen öğrenci olmadığını da sözlerine ekleyen Yüreğir, “İlimizde en büyük yoğunluğu ve en çok mesaisini alan birimimiz burasıdır. Toplamda 9 yurdumuz ve bu yurtlarda kalan yaklaşık 8 bin 100 öğrencimiz bulunmaktadır. Hakkı olarak müracaat edip de açıkta kalan hiçbir öğrencimiz yoktur” şeklinde konuştu.

Yüreğir, daha sonra basın mensuplarının sorularını cevapladı. Sohbet ortamında geçen toplantı toplu fotoğraf çekimin ardından sona erdi.

Kaynak: iha