Hakkari Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından kentin değişik noktalarında bulunan parklar çöplerden temizlendi.

Kentin en işlek caddeleri başta olmak üzere refüjleri çöplerden arındıran belediye ekipleri, bu defa da çocuk ve aile parklarında temizlik seferberliği başlattı. Vatandaşların etrafa rastgele attığı çöpler, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından temizlendi. Toplanan çöpler poşetlenerek şehir dışına çıkartıldı. Parklarda çocukları ile birlikte eğlenen vatandaşlar, parklara sahip çıkılması gerektiğini belirterek, etrafa rastgele çöp atanlara idari para cezası kesilmesi gerektiğini söylediler.

Vatandaşlar, ”Kentin birçok noktasında parklar var. Ancak vatandaşlar tarafından iyi kullanılmıyor. Belediye ekipleri çevre temizliği yapmasına rağmen bir iki saat içerisinde çöpten geçilmiyor. Bunun önüne geçmek için çevre temizliğini halka aşılatmak gerekiyor. Caydırıcı cezalar verilirse parklar hep temiz kalacaktır” dedi.

Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü yetkilileri ise, kentteki tüm parkları düzenli bir şekilde çöplerden arındırdıklarını belirterek, ancak rastgele etrafa bilinçsiz bir şekilde atılan atıkların parklara zarar verdiğini ifade ederek, parklarda çocukları ile birlikte eğlenen aileleri temiz bir çevre için duyarlı olmaya davet ettiler.