Erzincan İl Özel İdaresi, köylerin gelişimi için her alanda olduğu gibi ulaşım hizmetleri alanında da yatırımlarına devam ederken, vatandaşların uzun ömürlü ve konforlu yollara kavuşması için yapılan çalışmaları devam ediyor.

Bu kapsamda, İl Özel İdaresi envanterine kazandırılan 2 adet Otomasyon Sistemli Kombine Sathi Kaplama Aracı, İl Genel Meclis Başkanı Bekir Yıldız, Meclis Üyeleri ve Özel İdare Şube Müdürleri ile birlikte inceleyen Vali Yardımcısı/İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Emre Canpolat, "Valimiz Hamza Aydoğdu'nun riyasetinde, İl Genel Meclis Başkanımız Bekir Yıldız, Meclis Üyelerimiz ve Özel İdare Şube Müdürlerimiz ile birlikte, bu araçları envanterimize kazandırdık. İnşallah 2024 yılının yazında, bu araçlar Erzincan’ın köylerinde asfalt dökecek, sathi kaplama yapacaklar. Erzincan’ın köyleri ile 3 bin 500 km köy ağının tamamını asfaltlamış olacağız." dedi.

Çok yakında il özel idaresi iş makinesi filosuna katılacak olan asfalt robotu ve çizgi araçları hakkında da bilgi veren Vali Yardımcısı/İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Emre Canpolat, araçların şehre kazandırılmasında Vali Hamza Aydoğdu başta olmak üzere İl Genel Meclis Başkanı Bekir Yıldız'a meclis üyelerine ve özel idare yetkililerine teşekkür ederek, yeni alınan araçların hayırlı olmasını diledi.