BİTLİS (İHA) – Bitlis’in Tatvan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinin veli ve öğrencileri, Filistin yararına hayır kampanyası düzenledi.

Tatvan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinin veli ve öğrencilerinin tamamıyla yerli ve ev yapımı ürünlerin satışa sunulduğu hayır kampanyası yoğun ilgi gördü. Bir gün sürecek hayır kampanyasında tüm gelirler Tatvan Kaymakamlığı aracılığıyla Filistin’deki savaş mağdurlarına gönderileceği belirtildi.

Hayır kampanyasında toplanılan paraları Filistin’deki savaş mağduru vatandaşlara ileteceklerini belirten Tatvan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Seyitcan İşgen, “700 öğrenci ve velilerimizle beraber hayır kampanyamıza katılım sağladık. Amacımız bir farkındalık gerçekleştirmek. Geçmişini bilmeyen bir toplumun geleceğinin de sağlam temeller üzerinde kurmaları çok mümkün olmuyor. Bu kapsamda hem geçmişiyle bir bağ kurmak hem geleceğimizi daha sağlam temeller üzerine oturtmak amacıyla farkındalık oluşturduk. Burada topladığımız paraları da Gazze’deki kardeşlerimize kaymakamlığımız vasıtasıyla ulaştırmayı düşünüyoruz” dedi.

Hayır kampanyasında tamamıyla yerli malının kullanıldığını belirten Tatvan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Başmüdür Yardımcısı Ali Haydar Arslan, “Malumunuz İsrail ve işbirlikçileri Filistin’deki kardeşlerimize ciddi bir soykırım uyguluyorlar. İzlediğimiz kadarıyla bombalanan okullar, hastaneler, öldürülenler bizleri ve öğrencilerimizi ciddi manada üzmüştür. Buradaki hayır kampanyası sıradan bir hayır kampanyası değil, bu bir taraf belirtmedir. Hazırlık aşamasında öğrencilerimize getirilecek ürünlerde hiçbir maddenin hiçbir yiyecek ve içeceğin İsrail menşei olmamasına dikkat etmelerini rica ettik ve bu konuda öğrencilerimizin aldığı ürünlerin nereden geldiğini özellikle teyit ederek alıp hayır kampanyamızda kullandılar. Hayır kampanyamızda kesinlikle Yahudi menşei hiçbir ürün bulunmamakta ve hepsi yerli malıdır” diye konuştu.