Erzincan’da bu yıl içerisinde hizmete girmesi planlanan 500 Yataklı Devlet Hastanesi açılış için gün sayıyor. Konuya ilişkin Ak Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, basın açıklaması gerçekleştirdi.
Karaman konuşmasında hastanenin çok kısa zamanda açılmasının gerekliliğini vurgulayarak, şu ifadelere yer verdi:
“Erzincan için çok önemli olan hastanemizin yapımının devam ettiğini hatta bittiğini ama bundan sonra teşrifatının yapılarak çok kısa zamanda açılması gerektiğini sizlere de duyurmak istedik. Hastanemiz bittiği zaman beş yüz yatak olacak. Yoğun bakım yatak sayısı kırk altı, on üç ameliyathanesi olacak, poliklinik sayısı seksen, diyaliz yatak sayısı da on dokuz olacak. Ülkemizde depremle yaşamayı öğrenmek için bu hastaneye de deprem izolatörleri konuldu ve hastane dokuz şiddetindeki depreme dayanıklı olarak inşa edildi. 
GEÇİCİ KABULÜ MAYIS AYINDA YAPILACAK
Hastanemizin bina oturum alanı on yedi bin metre ve arsa büyüklüğü de kırk üç bin metredir. Hastanemizin geçici kabulü önümüzdeki Mayıs ayında yapılacak. Hastanenin teşrifat çalışmaları, teknik donanım bittikten sonra açılması için belirli bir süre öngörüyoruz. En geç Eylül ya da Ekim aylarında bu hastanenin açılışını yapmak istiyoruz. Buraya gelmeden önce Sayın Bakanımızla görüştük. Bu sene Sağlık Bakanlığı'nın eleman ihtiyacı için alımlar yapılacak. Buraya da ihtiyacı olduğu kadar eleman tespit edip hastanemizde çalışmak üzere Erzincan'ımıza da elemanlar alınacak.  Bu projelerin önemi çok büyük çünkü istihdam sağlıyor. Onun için hastanemize yeni elemanlar alacağız. Hastanemiz, teknolojisi daha güçlendirilmiş, yatakları daha konforlu ve hastalarımıza hizmeti daha konforlu verecek şekilde bir hastanemiz olacak. Acil girişleri olsun, servis girişleri olsun, hepsi planlandı. En geç eylül, ekim döneminde açacağız ve Erzincan'ımıza hizmet vermeye başlayacağız.

Editör: Ozan Emre ALBAYRAK