2024 yılı camiler ve din görevlileri haftası nedeniyle merkez ilçe erkek din görevlileri arasında yapılan hafızlık ve Kur’an-ı Kerimi güzel okuma yarışması yapıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Camiler ve Din Görevlileri Haftası kutlama etkinlikleri çerçevesinde personelin mesleki ve kişisel yönden kendilerini geliştirmeleri, planlı çalışma alışkanlığı kazanmaları, hizmet aşkı ve heyecanını kaybetmeden görevlerini cesaretle icra etmeleri, hizmet süresince kendilerine güven duymaları, hafızlıklarını pekiştirmeleri ve Kur’an’ı Güzel Okuma ve anlama becerilerini geliştirmelerini sağlamak amacıyla Erzincan merkez ilçe erkek personeli Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmaları yapıldı..

Erkek din görevlileri arasında yapılan “Hafızlık Yarışması”nda Muhammediye Camii Uzman İmam-Hatibi Ersoy SATILMIŞ 1. seçilirken daha sonra yapılacak olan il birinciliği yarışmasına katılma hakkı kazandı.

Erkek din görevlileri arasında yapılan “Kur’an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması”nda ise Boyacılar Camii İmam-Hatibi Yusuf KOCATÜRK 1. seçilerek daha sonra yapılacak olan il birinciliği yarışmasına katılma hakkı kazandı.