2024 yılı “𝓒𝒶𝓶𝒾𝓵ℯ𝓻 𝓿ℯ 𝒟𝓲𝓃 𝒢𝓸̈𝓇𝓮𝓋𝓵𝒾𝓵ℯ𝓻𝒾 ℋ𝓪𝒻𝓽𝒶𝓼ı” nedeniyle yıl içinde kurum personeline yönelik düzenlenen yarışmalardan ‘Kur’an-ı Kerim’i Yüzünden Güzel Okuma’ ve ‘Hafızlık Yarışmaları’ il birinciliği ile ‘Etkili Hutbe Sunumu’, ‘Ezanı Güzel Okuma ve Hadis-i Şerif Ezberleme’ yarışmaları İlimiz Terzibaba Camiinde yapıldı.

İl Müftüsü Muharrem Gül ve komisyon heyeti huzurunda yapılan yarışmalarda, Kur’an-ı Kerim’i Yüzünden Güzel Okumada birinciliğiErzincan Boyacılar Camii İmam Hatibi Yusuf Kocatürk elde ederken, ikinciliği Çayırlı İlçe Müftülüğünden Tayfun Tunç, Hafızlık yarışmasında dereceye girerek birinci olan yarışmacı ise Muhammediye Camii Uzman İmam Hatibi Ersoy Satılmış olarak belirlendi.

Etkili Hutbe Sunumu yarışmasında birinciliği Terzibaba Camii Uzman İmam Hatibi Yunus Emre Kılıç, ikinciliği Cami-i Kebir Uzman İmam Hatibi Abdullah Aslan, üçüncülüğü ise Akabe Camii İmam Hatibi Muhammet Zeki Kali elde ettiler.

Ezanı Güzel Okuma yarışmasında birinciliği Akabe Camii Müezzin Kayyımı Burhan Eser, ikinciliği ise Cami-i Kebir Müezzin Kayyımı Murat Ayhan elde ettiler.

Hadis-i Şerif Ezberleme yarışmasında birinciliği Hancı Mah. Akşemseddin Camii İmam Hatibi İdris Dündar birinci olurken, ikinciliği ise Hacı Osman Tural Camii Vekil Müezzin Kayyımı Abdullatif Çakmak elde ettiler.

İl Müftülüğü tarafından bütün yarışmacılara derecelerine göre çeşitli hediyeler verildi.

Yarışmanın jüri başkanlığını yapan Müftü Muharrem Gül, yarışmaya katılan bütün din görevlilerine ve yarışmanın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Editör: Semih PEKER