Belediye Başkan Bekir Aksun gerçekleştirdiği Mahalle toplantılarında vatandaşlarla bir araya geliyor. Başkan Aksun Mahalle toplantılarına Akyazı Yerleşkesi; Büyük Çakırman, Başpınar, Terzibaba, Aktoprak ve Akyazı Mahalleleri ile devam etti.

Belediye tarafından "MAHALLELİ Soruyor BAŞKAN Cevaplıyor" sloganı ile başlatılan Mahalle toplantısı Akyazı Yerleşkesinde gerçekleştirildi.

Düzenlenen toplantıya, Belediye Başkanı Bekir Aksun, Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Birim Müdürleri, STK Temsilcileri, Akyazı Yerleşkesi; Büyük Çakırman Mahallesi Muhtarı Mustafa Yıldırım, Başpınar Mahallesi Muhtar Vekili Kazım Güler, Terzibaba Mahallesi Muhtarı Ural Sarıca, Aktoprak Mahallesi Muhtarı İlhan Karadağ, Akyazı Mahallesi Muhtarı Niyazi Demirol ve Mahalle halklarının katılımı ile gerçekleştirilen toplantı yoğun ilgi gördü.

Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan programda daha sonra 4.5 Yıl içerisinde Erzincan Belediyesi tarafından yapılan çalışmalar ve planlanan projelerin anlatıldığı tanıtım videosu izlendi.

Programda konuşan Başkan Yardımcısı İkram Çamur Akyazı Yerleşkesinde yapılan çalışmalar hakkında mahalle sakinlerine bilgiler verdi.

Programda daha sonra Mahalle Muhtarları birer konuşma yaparak mahallelerinde yapılmasını istedikleri işler hakkında isteklerini anlatıp, toplantının yapılmasından dolayı Belediye Başkanı Bekir Aksun’a da teşekkür ettiler.

Başkan Aksun ise konuşmasında toplantıya katılımlarından dolayı mahalle sakinlerine teşekkür ederek, yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Ardından soru, cevap kısmına geçildi. Mahalle halkının istek ve sorunlarını dinleyen Başkan Aksun, Başkan Yardımcıları ve birim müdürleri vatandaşların sorularını cevaplandırdılar.

Programın son bölümünde ise Mahalle Muhtarları yapılan çalışmalardan dolayı teşekkür ederek, Belediye Başkanı Bekir Aksun’a Plaket takdim ettiler.

Başkan Aksun ardından, Akyazı Kültür ve Taziye Evinde vatandaşlarla sohbet etti.