Mersin Büyükşehir Belediyesinin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolasıyıla düzenlediği Gençlik Haftası etkinlikleri sürüyor.

Özgecan Aslan Meydanı’nda devam eden etkinlikler kapsamında Dj Emircan Saltabaş sahne aldı. Renkli repertuarı ile gençleri eğlendiren Saltabaş’ın ardından sahneye zumba ekibi çıktı. Sportif etkinliklerin ağırlıklı olduğu programda Apçinus Koşu Grubu, farklı bir etkinliğe imza attı. Dharma Yaşam tarafından gerçekleştirilen Temel Yoga etkinliği, günün sevilen ve ilgi gören aktivitelerinden biri oldu. Farklı etkinliklerle enerjilerini atan katılımcılar, MBB Kent Orkestrası’nın konseri ile dinlendi. Gençler ise alanda kurulu şişme oyun alanı, langırt, basketbol, ayak tenisi, voleybol, dart ve badminton ile hem yarıştılar, hem de eğilendiler.

Etkinlikler hafta boyunca sürecek

Etkinlik alanında gençleri yalnız bırakmayan Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Şube Müdürü Bünyamin Gökayaz, hazırladıkları etkinliklerle bir hafta boyunca 19 Mayıs’ı kutlayacaklarını belirtti. Kutlama etkinliklerine gençlerin yanı sıra vatandaşları da davet eden Gökayaz, "Gençlerle, Mersin halkıyla burada bir araya geleceğiz. 19 Mayıs’ta Fenerbahçe Meydanı’nda su sporları gösterimiz, Gelincik Tepesi’nde de yamaç paraşütü etkinliğimiz olacak. Hem karada, hem havada, hem de denizde bu güzel bayram kutlayıp, tüm Mersinlileri bir araya getirmek istiyoruz” diye konuştu.

Tesadüfen geldiği etkinlik alanında çok keyif aldığını anlatan İngilizce Öğretmeni Hale Levent de "Buraya Zumba öğretmenimle geldik. İyi ki geldim. Etkinliklerin birkaç gün süreceğini öğrendim. Her gün geleceğiz" dedi.

Etkinliğe katılan çocuklardan Tarık Batuş ise çok eğlendiğini belirterek, etkinliği gerçekleştirenlere teşekkür etti.

Kaynak: iha