Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Kongre Merkezi'nde yapılan programda seçim beyannamesini açıkladı. Programa Ak Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman’da katıldı.

8 başlıktan oluşan beyannamenin ana teması 'Gerçek belediyecilik' oldu. Toplantıda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Yeni dönemde, afetlere dayanıklı, dirençli ve sağlam yerleşim yerleri kuracağız, şehirlerimizi iklim değişikliğine uyumlu hale getireceğiz.(Gerçek Belediyecilik) Bu ilkelerle, yaklaşımlarla, hedeflerle, adeta tuğla tuğla 'Türkiye Yüzyılı Şehirleri'ni inşa edeceğiz' dedi.

Milletvekili Karaman; “Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın hitap ve teşrifleri ile Seçim Beyannamesi Tanıtım Toplantımızı gerçekleştirdik. Bu vesile ile bir kez daha şehirlerin aynası olmak için var gücüyle çalışacak tüm belediye başkan adaylarımızı tebrik ediyor; “Türkiye Yüzyılı Şehirleri İçin Gerçek Belediyecilik” programımızın ülkemize ve aziz milletimize hayırlı olmasını diliyorum.” İfadelerine yer verdi.

Editör: Semih PEKER