14 Mayıs seçimlerinde CHP Erzincan Milletvekili olarak seçilen Mustafa Sarıgül Haber Türk’te yayımlanan ve Hülya Hökenek’in sunduğu programa konuk oldu. Adaylığı hakkında bilgi veren Sarıgül, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Erzincan’dan adaylığını istediğini ve bunun kendisi için sürpriz olduğunu belirtti. 32 yıl önce Türkiye’nin en genç Milletvekili olduğunu söyleyen Sarıgül, Erzincan Milletvekilliği ile birlikte aynı heyecanı yaşadığını dile getirdi.

Program yapımcısı Hökenek’in sorularını cevaplayan Mustafa Sarıgül;  Sabah 6 da başlayarak gece 11 e kadar çalıştım. Erzincan’da dokunmadık yürek, sıkmadık el bırakmadım. 21 aday adayı arkadaşımla birlikte gece gündüz çalıştık, elde edilen başarıyı ekip arkadaşlarımla birlikte elde ettik. Erzincan’ın tüm yönlerden gelişimi için çalışmaya devam edeceğim. Yatırımcıların gelmesi için cazip hale getireceğim. Göçü önleyeceğim, harika doğasını tanıtacağım, kültürünü sanatını ön plana çıkaracağım, Yöresel ürünlerini tanıtacağım, “4 T” formülünü uygulayacağım. Bunlar; Tarım, Turizm, Tekstil ve Teknoloji.  Ben Erzincanlıyım Kampanyası başlatacağım. Dünyanın dört bir yanındaki Erzincanlıların Erzincan’a gelmesini sağlayacağım. Yaz ve kış turizmi için Ergan dağı kayak tesislerimiz var. 15 km kesintisiz kayak yapma imkanı var. Dünyanın hiçbir bölgesinde bu yok. Doğal Madensuyumuz var, bunu geliştireceğiz, özellikle Tulum Peynirimiz çok önemli, bunu dünya çapında marka yapacağım, çok çalıştım çok koşturdum, inşallah Erzincanlı hemşerilerimize layık olacağım” diye konuştu.

Sarıgül yaklaşık 45 dakika süren programın 25 dakikasında Erzincan’ı tanıttı.

CHP Erzincan Milletvekili Mustafa SARIGÜL, 28 Mayıs'ta gerçekleşecek Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi seçim çalışmaları için parti tarafından Güneydoğu Bölgesi için görevlendirildiğini ve yarından itibaren Diyarbakır ve Mardin'e geçip seçim çalışmasına başlayacağını açıkladı.

Editör: Semih PEKER