CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül Özel bir Tv kanalında yaptığı konuşmada TFF’ye seslenerek Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanacak olan Süper Kupa finalinin Erzincan’da oynanması çağrısında bulundu.

Sarıgül konuşmasında; “Van’da, Sivas’ta, Eskişehir’de oynandı. Birçok şehirde oynandı ama Can Erzincan’da böyle bir kupa maçı oynanmadı. Bir milli maç oynanmadı. Gelin Can Erzincan’da süper kupa finalini oynayalım. İki kulübe de ev sahipliğini ben yapayım. Ona göre planlama yapayım. Çünkü Erzurum var, Sivas var, bir de araya sıkışmış Erzincan var. Benim bunu kabul etmem söz konusu bile değil. O Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş Erzincan’a gelecek. Bir gün göreceksiniz Real Madrid’de, Bayern Münih’de Erzincan’a gelecek. Ben o şehrin ne olduğunu biliyorum. Benim hedeflerim var. O hedeflerimden biri de Erzincansporun Süper Lige çıkmasıdır.

Sporda Ekonomik Milliyetçilik yapmak lazım. Sahada 8-9 yabancı futbolcu görmek istemiyoruz. Bunu yapmazsak Milli takıma futbolcu bulmakta zorluk çekeriz. Bir gün gelecek, Can Erzincan’da 11 Erzincanlı futbolcu oynayacak. Bunu Trabzonspor başardı. Trabzonsporun en büyük başarıyı elde ettiği dönem bu dönemdi. Alt yapıya önem vermeliyiz. Sporcu fabrikaları kurmamız lazım. Neden Türkiye’den Ronaldo’lar çıkmasın? Bakın Arda’ya, onunla gurur duyuyorum. Önümüzdeki günlerde İspanya’ya gideceğim ve futbolcumuz Arda’ya Erzincan tulum peyniri götüreceğim. Yıllarca Galatasaray’da yöneticilik yaptım. Çok ünlü futbolcuların transferinde bulundum. Kısacası sahada 8 yerli futbolcu olsun, sporda ekonomik milliyetçilik olsun, yabancı 3 futbolcu olacaksa Alex gibi, Tafarel gibi, Hagi gibi örnek olacak futbolcular olmalı.” dedi.

Editör: Semih PEKER