Erzincan AFAD ile Millî Eğitim Müdürlüğü MEB AKUB ekibinin ortak projesi olan “Masallarla Afet Farkındalık Eğitimi” yapıldı.

Başta deprem olmak üzere Türkiye’de sıkça görülen afetlere yönelik olarak, afetlerin öncesi, sırası ve sonrasında yapılacak doğru davranışları bireylere kazandırmak gayesiyle Erzincan MEB AKUB tarafından AFAD işbirliği ile “Masallarla Afet Farkındalık Eğitimi” yapıldı.

Erzincan’ın İliç ilçesi 23 Nisan İlkokulunda anlatılan masallarla başlayan etkinlikte öğretmenler tarafından oynanan kısa bir oyun ile güzel sanatların etkileyiciliğinden istifade edilerek öğrencilere afet farkındalığı oluşturuldu. Etkinliğin devamında konferans salonunda bulunan öğrenciler sirenin uyarısıyla birlikte ’Çök-Kapan-Tutun’ hareketini yaptı. Ardından öğrenciler, öğretmenleri eşliğinde tahliye edilerek okul bahçesindeki toplanma alanlarına intikal etti. Her sınıfın öğretmeni yoklama alarak eksik öğrenci var mı diye kontrolünü yaptı. Etkinliğin son kısmında okul bahçesinde kurulan AFAD çadırlarında öğrencilere muhtemel afet sonrası yapılması gereken çalışmalar ile ilgili bilgi verildi.