Erzincan Gençlik ve spor İl Müdürü V. Burak Mumcu, Şube Müdürleriyle birlikte Kahvaltı programında Basın mensuplarıyla bir araya gelerek yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Erzincan Öğrenci Yurdu Sosyal tesislerinde gerçekleştirilen programa, Gençlik ve Spor İl Müdürü Volkan Burak Mumcu, İl Müdürlüğü Şube Müdürleri, yerel ve ulusal medya temsilcileri katıldı.

İl Müdürlüğünün, Gençlik Hizmetleri, Yurt Hizmetleri ve Spor Hizmetleri alanında Hazırlanan brifingi Basın mensuplarıyla paylaşan Mumcu, İlimize tesisleşme noktasında da her geçen gün yeni bir tesisin kazandırıldığını ifade etti; Avrupa standartlarında 1 adet Stadyum, 6 adet Spor Salonu, 1 adet olimpik Yüzme Havuzu, 1 Adet Yarı Olimpik, 4 Adet Portatif Havuz,  1 adet  Sporcu Eğitim Merkezi, 1 Adet Atletizm Pisti, 8 Adet Tenis Kortu, 2 Adet Kayak Merkezi, 47 Adet Futbol Sahası ile Erzincan'da spor dünyasına hizmet verdiklerini söyledi.

Erzincan’ın birçok spor branşında başarılı olduğunun altını çizen Mumcu; "İlimizde 29 Bayan, 27 erkek olmak üzere toplam 56 Milli Sporcumuz bulunmaktadır bu sporcularımızla gurur duyuyoruz. Özellikle güreş'de önemli hareketlilikler var. Badminton'da çok başarılıyız hocalarımıza teşekkür ederim, Tüm Sporcu ve spor'a emek veren herkese teşekkür ediyorum. 

Mumcu konuşmasında ayrıca şunlara değindi; "Erzincan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, sporun yaygınlaştırılması ve gençlerin sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemeleri için önemli bir adım atmıştır. Son dönemde ilimizde yapılan yeni spor tesisleriyle sporun ve gençliğin önemini vurgulamaya devam ediyoruz.

Modern bir stadyum, atletizm pisti, ve antrenman sahalarını içeren bu kompleks, futbol, Fitness, Halter, Boks, Masa Tenisi ve atletizm gibi spor dallarına hizmet vermektedir. Aynı zamanda sosyal etkinlikler için de kullanılmaktadır. Stad içerisinde bulunan İnovasyon Gençlik Merkezimizde gençlerimize birçok teknolojik atölyede hizmet verilmektedir. Gençlerimize yönelik eğitimlerin verildiği ve sosyal etkinliklerin düzenlendiği modern bir gençlik merkezi kurulmuştur. Burada gençlerimize farklı konularda eğitimler sunulmaktadır.

Erzincan’ımıza yeni kazandırılan ve kazandırılacak olan spor tesisleri, hem gençlerimize spor yapma ve gelişme fırsatı sunuyor hem de Erzincan'ı daha fazla spor etkinliği için bir destinasyon haline getiriyor. Sporun önemini vurgularken aynı zamanda toplumumuzun sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemesini teşvik ediyoruz. Erzincan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak, bu tesislerin bölgeye ve gençliğimize katkı sağlamasını diliyor ve herkesi spor yapmaya ve gençlerimizin gelişimine destek olmaya davet ediyoruz. Ayrıca, Erzincan’da 13 öğrenci yurdumuz var. Bunlardan 6 âdeti merkezde geriye kalan 7 yurt ise ilçelerde bulunuyor. 13 yurdumuzun barınma kapasitesi ise 11 bin 77 öğrencidir. Üniversite öğrencilerimize sıcak bir yuva sağlamak için ekiplerimiz gece gündüz demeden hizmet vermektedir” dedi.