Muş’ta, 2023-2024 eğitim-öğretim yılının yarıyıl tatilinin sona ermesiyle 108 bin 760 öğrenci ve 6 bin 850 öğretmen için ders zili bugün çaldı.

2023-2024 eğitim-öğretim yılının ikinci döneminin başlaması nedeniyle Muş Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Yavuz Selim Ortaokulu’nda düzenlenen tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Okulun konferans salonunda düzenlenen törende öğrencilere hitap eden Milli Eğitim Müdürü Enver Kıvanç, öğrencilere tavsiyelerde bulunarak Her başlangıcın, beraberinde yeni umutları getireceğini dile getireceğini belirterek, “Birinci dönem sonunda almış olduğunuz karneleri velilerinizle birlikte değerlendirdiniz. Birinci dönem performanslarınızı hem sizler hem de velileriniz görmüş oldu. Öğretmenleriniz zaten bunun farkındalar. Birinci dönem eksiğiniz, aksayan yönleriniz neyse hepsini gördünüz. Bu dönemde, onları tamamlamak için de başta siz olmak üzere öğretmenleriniz ve velilerinizle birlikte başarınızı katlayacaksınız. Yeni döneme hep birlikte beraber başlayacağız. Bu dönemde çok çalışacağız, çok okuyacağız. Başta öğretmenlerinizi, anne ve babalarınızın söylemlerine mutlaka uyacağız. Onların her sözü bizim için çok kıymetli. Sakın, etrafınızdaki kötü arkadaşlarla veya farklı gruplara katılmayın. Çok çalışın, okulunuzu okuyun ve öğretmenleriniz dinleyin” dedi.

Zeynep Soydan isimli öğrenci, yarıyıl tatilini verimli geçirdiğini söyleyerek, “Yarıyıl tatilinde bol bol kitap okudum ve öğretmenlerimin verdiği derslere çalıştım. Bunların yanı sıra tatil yapma fırsatı da yakaladım. 15 günlük tatilin ardından tekrar okuluma kavuştum ve çok mutluyum” ifadelerini kullandı.

Enver Kıvanç, törenin ardından sınıfları gezerek öğrencilere kitap dağıttı. Öğrencilerin karlı okul bahçelerinden yürüyerek okula girmesi güzel görüntüler oluşturdu.

Kaynak: iha