Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri okullarda çocukları suçtan koruma yöntemleri hakkında bilgilendirme faaliyetleri yürütüyor.

Çocukları her türlü suçtan uzak tutmak ve korumak, eğitim ve öğretim hayatlarını daha güvenli bir ortamda sürdürmelerini sağlamak amacıyla çalışma yapan Polis ekipleri 2023-2024 Eğitim-Öğretim dönemi faaliyetleri kapsamında İl merkezi Polis sorumluluk bölgesinde bulunan okullarda öğrencileri bilgilendiriyor.

Kişisel/Genel Güvenlik ve Suçtan Korunma Yöntemleri, Çocuk Polisinin Görevleri, Güvenli İnternet ve Trafik Güvenliği” konularında Çocuk Şube Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen eğitim Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü ve Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü katılımlarıyla veriliyor.

Eğitimler kapsamında Vali Recep Yazıcıoğlu İlkokulu, Erzincan Fen Lisesi, 75. Yıl Anaokulunda 320 öğrenciye ve öğretmene bilgilendirme yapıldı. Ziyaretlerde, 340 adet Güvenli İnternet Kullanımı, dijital okuryazarlık, dolandırıcılık konularını içeren broşür ve İl Emniyet Müdürü Kenan Kurt tarafından öğrenci velilerine hitaben yazılmış mektup dağıtıldı.