01 Temmuz - 01 Eylül 2024 tarihleri arasında Ordu Caddesi'nin Saat 20.00'dan 24.00'a kadar trafiğe kapatılarak bu alanda çeşitli etkinliklerin düzenlenmesi uygulaması başladı.

Uygulamanın ilk gününde farklı etkinlikler vardı.

Trafiğe kapatılan alandaki etkinliklere Vali Hamza Aydoğdu, Erzincan Milletvekili  Süleyman Karaman, Belediye Başkanı Bekir Aksun, EBYÜ Rektörü Prof. Dr. Akın Levent ve il protokolü katıldı.

Dörtyol- Askerlik Şubesi arasındaki etkinlikler kapsamında halk konseri, Hacivat- Karagöz gölge oyunu, çocuklar için yüz boyama, açık hava satrancı, şişme oyun standı gibi farklı programlar yer aldı.

Ordu Caddesi'nin trafiğe kapatılması uygulamasının ilk gününde Ordu Caddesinde il protokolü ile vatandaşlar birlikte yürüdü.

Burada konuşan Vali Hamza Aydoğdu "01 Temmuz - 01 Eylül 2024 tarihleri arasında Ordu Caddesi'ni Saat 20.00'dan 24.00'a kadar trafiğe kapatıyoruz. Trafiğe kapatılan bu alanda, hemşerilerimiz çocuklarıyla, eşleriyle, arkadaşlarıyla rahatça gezip dolaşacak, sosyal ve sanatsal etkinlikler, çocuklarımız için gösteriler ve eğlenceler düzenlenecek ve aynı zamanda Dörtyol'da konserler verilecek. Bizim bütün amacımız Erzincan'daki insanlarımızın kendilerini bulabileceği muhabbet edebileceği güzel bir ortam oluşturmak. Bunun için de bence güzel bir başlangıç oldu. Burayı daha da zenginleştireceğiz. Desteklerinden dolayı hemşehrilerimize, milletvekillerimize, belediye başkanımıza, rektörümüze, il başkanlarımıza çok teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun." dedi

Editör: Semih PEKER