Özel Özel Eğitim Konfederasyonu; VI. Özel Eğitimde Rehabilitasyon Merkezlerinin Rolü ve Eğitim Niteliklerinin Arttırılması Türkiye Buluşmaları Toplantısı Milli Eğitim Bakanımız Prof. Dr. Yusuf TEKİN’in katılımıyla gerçekleşti.

​Toplantıya Bakan, Genel Müdürler, İl Milli Eğitim Müdürleri, Daire Başkanları, Şube Müdürleri, Akademisyenler, Meslek ve Aile stk'ları, Özel Gereksinimli müzisyen ve ressamlar, Türkiye'nin dört bir yanından gelen kurum sahipleri katıldı.

Özel Özel Eğitim Konfederasyonu Genel Başkanı Erzincan Uzmanlar Özel Rehabilitasyon Merkezi Sahibi Yunus Kılıç çalıştayla ilgili yaptığı açıklamada;​ ”Sayın Bakanımızın sektörümüze olumlu bakış açısı bizlere doğru yolda olduğumuzu göstermiş, aynı zamanda geleceğe dair umutlarımızı arttırmıştır.

​Genel Müdürlerimiz ve sektör bileşenlerinin katılımıyla yapılan, özel eğitimin niteliğinin arttırılması çalıştayında çok önemli kararlar alınmış olup, aralık ayı içerisinde Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ev sahipliğinde çalışmalara başlanacaktır.

​Son derece verimli geçen toplantımızın; özel gereksinimli birey ve ailelerine, çalışanlarımıza, kurum sahiplerimize ve tüm sektör bileşenlerine Hayırlı, Uğurlu olmasını dilerim.” İfadelerine yer verdi.