Erzincan Pancar Ekicileri Kooperatifinin Olağan Genel Kurul Toplantısı Müstakil Atletizm Pisti Sahasında yapıldı. Binlerce üyesi bulunan Kooperatifin Genel Kuruluna üyelerin yoğun ilgisi vardı. Genel Kurulda Divanın oluşmasının ardından gündem maddelerinin görüşüldü. Raporların okunarak oylanmasının ardından seçim maddesine geçildi.

İki liste halinde girilen seçimde kullanılan 8 bin 746 oyun,  5 bin 406’sını alan Hıdır Güzel ve ekibi seçimin galibi oldu.

Seçimde Yönetim Kurulu Asil Üyeliklerine; Hıdır Güzel, Harun Karakaş, Oktay Efe, Hikmet Cantürk, Barış Güntürk’ten oluşan ekip kazanan taraf oldu.

Genel Kurulun ardından Başkanlık görevine seçilen Hıdır Güzel kongreye katılan tüm üyelere teşekkür ederek çiftçilere en iyi hizmeti sunmak için çalışacaklarını söyledi. Güzel açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Teşekkürler değerli çiftçilerimiz, Değerli gönül dostlarımız. Erzincan Pancar Ekicileri Kooperatifi yönetim kurulu seçiminde bizleri yalnız bırakmadığınız için siz değerli çiftçilerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Emeğin en kutsal değer olduğu bilinciyle tüm çiftçilerimizin menfaatlerini ön planda tutarak çalışmalarımıza devam edeceğiz. Yaşamı var eden ,tüm çiftçilerimizin küçük, büyük her problemi ,tüm yönetimimizin ortak problemidir. Yeni projeler üreterek çiftçilerimizin mesleki ve yaşam koşullarını daha iyi hale getirmeye, fark yaratmaya devam edeceğiz. Bu şiarla bizleri destekleyen veya desteklemeyen tüm çiftçilerimize sonsuz teşekkürler ediyoruz. Yapılan seçimler sonucunda toplam geçerli 8746 oyun 5406 çiftçimizin desteğini alarak kaldığımız yerden devam edeceğiz. Bu onuru bizlere yaşattığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca bu süreçte rakibimiz olan sn Muhammet DUMLU ve yönetim kurulu adaylarına, seçim sürecinin sağlıklı bir şekilde geçmesine, göstermiş oldukları özveriden dolayı teşekkür ediyoruz.”

Editör: Semih PEKER