Ajans Erzincan Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Sarıçiçek, son günlerde kamuoyunu meşgul eden konularla ilgili açıklamada bulundu. Sarıçiçek açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Son günlerde TSO Başkanı Ahmet Tanoğlu hakkında sosyal medya üzerinden belirli kişiler tarafından servis edilen “Hakaret” içerikli görüntü ile gündeme gelmemden dolayı ‘Kamuoyundan Özür Dilerim.’

Yaşanan olay 1,5 yıl önce fırat nehrinden kum alınarak beton karışımında kullanılmasıyla ilgili bir haberin kamera arkası bir görüntüsüdür ve yayınlanmamıştır. Kahramanmaraş merkezli depremin ardından Ajans Erzincan olarak gittiğimiz Hatay’da, depremin boyutlarını, yıkılan binaları, dere kumu ve deniz kumuyla yapıldığından yerle bir olan binalarda ölen insanları, enkaz altından çıkarılan yaralıları ve cansız insan bedenlerini görüp bu olaydan fazlasıyla etkilendiğimden, Hatay dönüşü yaptığımız ve inşaatlarda dere kumu kullanmanın sakıncaları yönündeki haber sırasında “Kamera Arkası” olarak yaptığım sunumda şu anda da tasvip etmediğim ve doğru bulmadığım kelimeler sarf ettim.

1. Derecede deprem bölgesi olan Erzincan’da yapılarda fırat kumu kullanılmasının sakıncalarını içeren haber detaylı olarak Ajansımızda yayınlandı. Hakaret içeren görüntüler ise kesinlikle yayınlanmadı. Farklı bir ruh hali ile kamera arkası olarak yaptığım Hakaret içerikli sunumdan dolayı üzgün olduğumu kamuoyuyla paylaşmak isterim.

Fakat bu sunumun sosyal medyaya nasıl sızdırıldığı merak konusudur. Son zamanlarda yaşanan bu olaylarla ilgili Ticaret Odası Şirket çalışanı Selçuk Özdemir bana haber göndererek “Eğer Ahmet Tanoğlu aleyhine haber yaparsanız elimdeki videoları yayınlarım” diyerek beni tehdit etmiştir.

Daha sonra 10 yıl önce yaşanan köpek dövüşü ve benim Hakaret videom Selçuk Özdemir tarafından sosyal medya üzerinden yayınlanmıştır. Konu yargıya taşınmış ve yargı süreci başlatılmıştır.  

Hakaret videosu yayınlanmadan 15 gün önce Ahmet Tanoğlu’nun ofisine giderek konuştum ve küfrün Hatay dönüşü deprem nedeniyle psikolojik olarak çöküntü içinde olduğumdan istemeden ağzımdan çıktığını, olayı doğru bulmadığımı ve görüntülerin yayınlanmadığını söyledim ve kendisi ile helalleştik, sarıldık ve ayrıldık. Bu videodan kendisinin de bilgisi vardı. Şehirde gerginlik yaşanmaması amacıyla konu iki taraf arasında konuşularak kapanmıştı.

Tüm bu yaşananlardan sonra bu video kasıtlı olarak bazı kişiler tarafından çok sayıda kişi ve kuruma servis edilerek konu tekrar gündeme getirildi ve bu kişiler şehirde infial oluşmasına neden oldular.  Görüntüleri servis eden kişiler hakkında kanuni işlem başlatarak suç duyurusunda bulundum. Tüm konular yargıya taşınmıştır.

Sonuç olarak bu olayla birlikte 2 yıl önce yayın hayatına başlayan ve kısa sürede büyük bir takipçi kitlesine ulaşan Ajans Erzincan’ı itibarsızlaştırma operasyonu başlatılmıştır. Ajans Erzincan olarak şehrimiz için yaşanan olumlu gelişmelerin yanında, olumsuz olayların ise karşısında olmaya devam edeceğimizi kamuoyunun bilmesini isteriz.

Bu konu ile gündeme gelmemden dolayı tekrar kamuoyundan özür dilerim.”

Editör: Semih PEKER